A bitcoin és altcoin árfolyamok korrelálnak a hálózati paraméterekkel
A tranzakciók száma, az aktív címek és az árfolyam változása néhány coin esetében kapcsolatot mutat, amely magyarázza a megemelkedett aktivitást a ralik idején is. A Longhash által kiadott jelentés most azt sugallja, hogy néhány coin esetében megállapítható a coin tulajdonosok szándéka a blokkláncon való aktivitás alapján.
A korreláció nagyon jól látható hosszabb historikus időtávon és az elmúlt két év adatai alapján is, amikor a specifikus árfolyammozgások leképeződtek a tranzakciók darabszámában. A bitcoin mutatja a legerősebb kapcsolatot a láncon végbement tranzakciók és az árfolyammozgások között. A kapcsolat felfedezhető hosszútávon is, de a mostani rali is egyértelműen mutatja.
„A tranzakciók száma és az aktív címek száma is elég pozitív korrelációt mutat az árfolyammal. Ennek természetesen van értelme, hiszen minél több ember tranzaktál a bitcoinnal, logikusan annál magasabbra kellene emelkedni az árfolyamnak.” magyarázza a Longhash.
A január 1-jei napi tranzakciószám 250.000 darabra esett vissza. Ahogy az árfolyam egy magasabb tartományba emelkedett, úgy a láncon végbement tranzakciók száma is közelíti a napi 350.000 darabszámot.
Hasonló kapcsolat bontakozik ki a litecoin esetében is, amit szintén nagyon sok tőzsde listáz. Mindkét coint lehet mozgatni a piacok között arbitrázs szempontjából. Emellett a megemelkedett aktivitásnak a profit realizáláshoz is köze lehet. Az ether esetében is magasabb tranzakciószámot látunk, azonban gyengébb a korreláció a piaci árfolyammal.
A token tranzakciók ritkán mutatják az árfolyamtrendeket
A klasszikus coinokon túl, a tokenek teljesen eltérő képet mutatnak. A TRON (TRX) hálózaton szinte nincs semmilyen korreláció az árfolyammozgás és a tranzakciók darabszáma között. A TRX tokeneket mozgatni lehet díjak nélkül, ami magas tranzakció darabszámhoz vezet, és ez nem mindig esetben van kapcsolva tőzsdei tevékenységhez.
A binance coin (BNB) esetében pont fordított korreláció van a tokenek mozgása és az árfolyam között. Ennek a fő oka, hogy a BNB-t a többi natív tőzsdei tokenhez hasonlóan, legfőképpen a Binance ökoszisztémán belül használják kereskedésre és befektetési tevékenységre. Ez miatt a BNB-t nem mindig tárolják privát tárcákban, és sokszor magán a tőzsdén maradnak a coinok.
A Longhash azonban figyelmeztet, hogy nem lehet mindig hagyatkozni a tranzakció darabszámra az árfolyammozgás megállapításához. Emellett nem minden BTC árváltozást okoz a coinok fizikai mozgása, ugyanis a határidős ügyletek piacán nem szükséges a Bitcoin mint biztosíték vagy a valós fizikai teljesítés.