Mostantól Bitcoin-címekre is rákereshetünk a Google-ben

A felhasználók mostantól közvetlenül kereshetnek Bitcoin-címekre a Google-ben és láthatják a tranzakciók részleteit.

Jelenleg a Google három címformátumot engedélyez – P2PKH, P2SH és Bech32. Ezen nyilvános Bitcoin-címek bármelyikére rákeresve a felhasználók láthatják az aktuális egyenleget, annak utolsó frissítését és az utolsó tranzakciótól számított egyenleget.

A lépés azután következik, hogy a vállalat múlt héten az Ethereummal tette meg ugyanezt, amikor az Etherscan által rendelkezésre álló adatokon keresztül az Ethereum Name Service (ENS) adatait integrálta a keresési találataiba.

A Google és a bitcoin kapcsolata

A keresőóriás és a kriptovaluták kapcsolata kezdetben nem volt zökkenőmentes. 2018-ban a vállalat bejelentette, hogy betiltja a kriptovalutával kapcsolatos hirdetéseket a platformján. A tilalom kiterjedt a kriptotőzsdék, a kriptoptárcák, az ICO-k és kriptopénzzel kapcsolatos kereskedelem és tanácsadás minden hirdetésére. Ehhez képest a Google ma már egyértelmű érdeklődését fejezi ki a digitális eszközök iránt. Olyannyira, hogy a spot Bitcoin ETF-es hirdetések mellett számos blokklánc-alapú projektben rendelkezik részesedéssel. Mi több, a Google Cloud például blokklánc-szolgáltatások csomagját is kínálja, amelyek lehetővé teszik a fejlesztők számára, hogy alkalmazásokat építsenek és futtassanak blokklánc-hálózaton.

De akkor ez most jó vagy rossz hír?

A Bitcoin ( BTC Price BTC Price ) adatok megjelenítése a keresési eredményekben nagymértékben bővíti a nyilvánosság hozzáférését a láncon belüli tevékenységhez. Mivel a Google naponta több mint 3,5 milliárd keresést dolgoz fel, az alapvető Bitcoin blokkláncadatok mostantól kényelmesen elérhetők a szokásos webes találatok mellett.

Mivel a Bitcoin blokklánc nyilvános, a Google az egyenlegek és tranzakciók megjelenítésével nem fed fel nem nyilvános információkat. Azonban központosítja és felszínre hozza azokat az adatokat, amelyek korábban homályosabbak voltak. Éppen ez aggasztja azokat a bitcoinereket, akik a blokklánc egyik fő koncepcióját, az anonimitást helyezik előtérbe.

Emiatt az adatvédelemmel foglalkozó felhasználók nemtetszésüket fejezték ki az újítással kapcsolatban. A Wasabi Wallet az X-en megjegyezte: „Gondoljunk csak bele, mit jelent, hogy a Google az összes Bitcoin-tranzakciós tevékenységet számon tartja. A Google ezzel még több extra adattal rendelkezik, amelyet hozzád kapcsolhatnak”.

Hiszen mi sem egyszerűbb annál, mint bepötyögni (vagy ez esetben bemásolni) valamit a keresőbe, lenyomni az entert, és “kutakodni” az elénk táruló hatalmas mennyiségű információkban. Ugyanakkor, a blokklánc a kezdetektől fogva egy nyilvános rendszer, és mindig is lehetőségünk volt a tranzakciók nyomon követésére, csupán nem közvetlenül a Google keresőjén keresztül.

Az adatvédelem-párti felhasználóktól eltekintve, sokan elismerésüket fejezik ki a Google felé a fokozatos integrációért. Azzal, hogy a Google a standard találatok mellett elsődleges adatokat is felszínre hoz, megnyitotta az ajtót a szélesebb körű láncon belüli műveltség előtt.