Bitcoin-bányászati berendezéseket foglaltak le az Egyesült Államok kikötőiben országszerte

Az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatala (CBP) az elmúlt hetekben fokozta fellépését a kriptovaluta bányászati berendezések importjával szemben. Több amerikai kikötőben is Bitcoin-bányász ASIC-eket foglaltak le, nagyrészt a Bitmain, a MicroBT és a Canaan gyártók eszközeit. Az intézkedések jelentős aggodalmat váltottak ki az amerikai bányásziparban.

Szabályozási aggályok és FCC-kompatibilitás

A CBP fellépése a Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) kérésére történt, amely a bányászgépek rádiófrekvenciás kibocsátásának megfelelőségét vizsgálja. Az FCC korábban már aggodalmát fejezte ki a kínai Sophgo vállalattól származó AI chipek miatt, amelyeket egyes bányászgépekben felhasználtak. A Sophgo-t kereskedelmi korlátozások alá helyezték, de a mostani lefoglalások már szélesebb körű importellenőrzéseket jeleznek.

A Blockspace jelentéséből kiderül, hogy a hatóságok nemcsak a Bitmain Antminer S21 és T21 modellek szállítmányait tartóztatták fel, hanem a MicroBT és a Canaan termékei is célkeresztbe kerültek. A jelentés szerint „a CBP aktívan visszatart bányászati egységeket a belépési pontokon, az FCC szabályozásával összefüggő megfelelési problémák miatt”.

Millió dolláros bányászgépek lefoglalása

A CBP szigorításainak hatásait már a gyártók és a bányászati cégek is érzik. Egy iparági forrás szerint például egy alkalommal 5 millió dollár értékű bányászati berendezést foglaltak le, egy CBP-értesítés szerint pedig január 10-én egy Bitmain S21 Pro 200TH bányászgépszállítmányt San Francisco nemzetközi repülőterén tartóztatták fel.

A kriptobányászat jövője az USA-ban

Taras Kulyk, a Synteq Digital társalapítója és vezérigazgatója hangsúlyozta: „Szinte minden jelentős, ázsiai székhelyű ASIC-gyártó most vámügyi akadályokkal szembesül.” Korábban a lefoglalások Detroit és San Francisco kikötőire koncentrálódtak, de mára több amerikai belépési ponton is szállítmányokat tartanak vissza.

A szállítási késedelmek és a bizonytalan szabályozási környezet akadályozhatják az amerikai bányászok terjeszkedési terveit, és negatív hatással lehetnek a vállalatok nyereségességére. A Bitmain a gondok ellenére továbbra is piacvezető, az ASIC-piac mintegy 80%-át uralja. Versenytársai, a Nasdaqon jegyzett Canaan és az amerikai összeszerelő üzemmel rendelkező MicroBT szintén egyre nagyobb vámellenőrzés alá esnek.

Perre készülnek a cégek

A helyzet odáig fajult, hogy egy érintett vállalat jogi lépéseket fontolgat az amerikai kormány ellen, és partnereket keres a lefoglalások megtámadásához. Az iparági szereplők szerint, ha a vámhatósági szigor tovább folytatódik, az amerikai bányászok kénytelenek lehetnek alternatív ellátási útvonalakat keresni, vagy akár más országokba áthelyezni tevékenységüket.

Összegzés

A vámszolgálat fokozódó ellenőrzései komoly kihívást jelentenek az amerikai Bitcoin-bányászat számára. Az ASIC-hardverek folyamatos utánpótlása nélkül a bányászati cégek termelékenysége és versenyképessége kerülhet veszélybe. Az iparági szereplők most abban bíznak, hogy a hatóságokkal folytatott egyeztetések megoldást hoznak, különben hosszú távon jelentős strukturális átalakulás várható az amerikai bányászati piacon.

Érdekelhet még: