Újra 56 000 dollár felett a Bitcoin árfolyama, megkezdődött a regenerálódás?

Hétfőn hajnalban jelentős volatilitás rázta meg a globális piacokat, hiszen a japán tőzsdeindexek az elmúlt 40 év legrosszabb nyitásukat szenvedték el, az európai indexek 3-5%-os veszteséggel nyitottak és az amerikai tőzsde is a COVID-19 járvány óta a legrosszabb napjait éli a recessziós fenyegetettség közben.

A kriptovaluták 20-30%-os zuhanást követően hétfő délután és este elkezdték a felzárkózást, ugyanakkor az első igazi zöld gyertyák csak kedd hajnalban érkeztek, a Bitcoin átlépte az 56 000 dolláros ellenállást, több altcoin pedig 30-40%-os emelkedésnél tart.

Regenerálódik a piac

Az ázsiai részvények, a kriptovaluták és az amerikai tőzsdeindexek határidős jegyzései is feljebb ugrottak kedd reggelre, ami a kilábalás jeleit mutatja az elmúlt évek egyik legrosszabb hétfői kereskedési napjából.

A CoinMarketCap adatai szerint a Bitcoin BTC Price BTC Price 12%-os emelkedéssel érintette az 56 000 dolláros ellenállást, míg az Ethereum ETH Price ETH Price 15%-kal értékelődött fel tegnap óta, ezzel a 2500 dolláros lélektani ellenállást megtörve. Az emelkedés ráadásul úgy történt, hogy az amerikai azonnali Bitcoin ETF-ek közel 170 millió dolláros kiáramlást tapasztaltak, ameddig az Ether ETF-ek közel 50 millió dolláros beáramlást generáltak, ami az eszköz rövid életében a második legnagyobb beáramlás volt.

A nagyobb kapitalizációjú kriptovaluták közül érdemes kiemelni a Solana SOL Price SOL Price natív tokenjét, a SOL-t, ami 25%-os emelkedés után ismét a 145 dolláros ellenállással küzd, a BNB-t BNB Price BNB Price , ami 18%-kal értékelődött fel és az XRP-t XRP Price XRP Price , ami 15%-os felfutást produkált az elmúlt 24 órában. A kisebb kriptovaluták közül a Bittensor 50%-os, az Akash Network 42%-os, a Render 35%-os felfutáson van túl, ugyanakkor az elmúlt héthez képest még mindig bőven 20%-os mínuszban található mindhárom projekt.

Stabilizálódnak a tőzsdeindexek

Tegnap délelőtt a japán jen lokális csúcsra ért az amerikai dollárral szemben, amikor 142 jen ért egy dollárt, azonban ezt követően tovább gyengült az ázsiai valuta a világ vezető valutájával szemben, jelenleg pedig 146 jen körül stabilizálódott a dollár árfolyama.

Japán két vezető tőzsdeindexe, a Nikkei 225 és a TOPIX, tegnap 20%-ot meghaladó zuhanáson mentek keresztül, amire nem volt példa az 1987-es év óta, azonban európai idő szerint kedd reggelre ezen indexek értéke 10-10%-kal emelkedett.

Egyre bíztatóbbak az amerikai tőzsde határidős jegyzései is, miután az S&P 500, a Nasdaq és a Dow Jones Ipari Átlag is 1,5-2%-os növekedéssel várhatja a nyitást. Bár az amerikai helyzet talán a legkevésbé elkeserítő, hiszen az indexek értéke nagyjából a 2024 májusi szinten található, a recesszió valószínűségének a növekedése előmozdíthatja a FED sürgősségi kamatcsökkentését, amit számos elemző szorgalmaz. Jelen állás szerint azonban biztosan 50 bázispontos kamatvágást láthatunk a szeptember 18-i FOMC ülésen. Egyes elemzők azon a véleményen vannak, hogy két recessziós negyedév után adhatják a piacok a tökéletes beszállót, amire még várni kell.

Óvatosságra intenek a kriptopiaci szereplők

Bár a legnagyobb zuhanásokból általában a digitális eszközök lábalnak ki először, a kriptovaluta piac szereplői szerint nem árt óvatosan mozogni ebben a volatilis időszakban. Abban mindenki egyetért, hogy közép- és hosszútávon a jelenlegi beszállók több mint tökéletesek, ugyanakkor a korrekciós fellendülés korlátozott lehet a piacokon uralkodó pesszimizmus miatt.

„Elmondható, hogy a Bitcoin árfolyamának közelmúltbeli csökkenése nem lényegesen rosszabb, mint a Nikkei index csökkenése, ami azt jelzi, hogy a jelenlegi hangulatot nem a kriptopiaci problémák, hanem külső tényezők okozzák.” – mondta Ruslan Lienkha, a YouHodler piacvezetője

Érdemes lesz azonban figyelni az azonnali ETF-ek viselkedését, hiszen kettős nyomás nehezedik a piacra. Amennyiben az intézményi befektetők a stabil vásárlás mellett döntenek, úgy előfordulhat, hogy érdemes lesz követni őket.