Visszapattant a pénzpiac, a Bitcoin leküzdötte a heti veszteségét

A hétfőn tapasztalt globális pénzügyi vérfürdőt követően csütörtök estére egyenesbe jött a kriptovaluta-piac és a hagyományos tőzsde is. Az S&P 500 2022 novembere óta a legjobb kereskedési napját teljesítette, de a kriptovalutáknak sem kell szégyenkezniük.

A Bitcoin árfolyama ismét 60 000 dollár felett, és bár számos kriptovaluta még hetes grafikonon mínuszban kereskedik, a regenerálódás sikeres volt. A Bank of Japan közbelépése pedig úgy néz ki, sikeresen megállította az elmúlt időszak egyik legsúlyosabb tőzsdei összeomlását.

Ismét zöldben a tőzsdék

A Japán által generált tőzsdei összeomlást követően 10%-os emelkedést produkált a Nikkei 225 és a TOPIX és 2022 novembere óta legjobb kereskedési napját teljesítette az S&P 500 azok után, hogy közel 2,5%-ot erősödött a csütörtöki kereskedési napon. Míg a Dow Jones Ipari Átlag közel 2%-ot, addig a Nasdaq közel 3%-ot erősödött, ezzel megszilárdítva a piac jelenlegi állapotát.

A kriptovaluta-piac csütörtökön közel 6%-os felértékelődésen ment keresztül, a Bitcoin BTC Price BTC Price pedig vasárnap estét követően ismét a 60 – 61 000 dolláros tartományban kereskedik, miután árfolyama 7%-ot erősödött. A növekedést segítette az azonnali Bitcoin ETF-ek káprázatos teljesítménye, dacára a Grayscale közel 185 millió dolláros kiáramlásának. A BlackRock vezette nettó beáramlás a nap végére majdnem elérte a 200 millió dollárt, amire július 22 óta nem volt példa.

Parádéznak az altcoinok

Annak ellenére, hogy az elmúlt két napban nettó kiáramlást tapasztaltunk az azonnali Ethereum ETF-ek esetében, a világ második legnagyobb altcoinja, az Ether ETH Price ETH Price , több mint 11%-ot erősödött és ismét 2700 dollár felett kereskedik. Bár a BNB BNB Price BNB Price , a Solana SOL Price SOL Price és az XRP XRP Price XRP Price most elmaradtak a maguk 3-5%-os emelkedésével az átlagtól, számos altcoin 10% feletti növekedésen ment keresztül.

A nap és a hét egyértelmű nyertese a Sui a maga 30%-os növekedésével. Ezzel a SUI árfolyama átlépte a 0,83 dollárt, heti növekedése pedig közel 25%-os a hétfői esés ellenére. A Celestia közel 20%-os felértékelődésen ment keresztül, ezzel átlépve az 5,5 dolláros ellenállást. A Bittensor TAO-ja 17%-ot erősödött csütörtökön és ismét 310 dollár felett található. A 100 legnagyobb altcoin közül a legtöbb projekt 8-10% körüli növekedést produkált, ezzel ismét 2100 milliárd dollár fölé tolva a teljes kriptovaluta piacot.

Aki közvetetten, részvényeken keresztül kíván a kriptopiaci növekedésből részesedni, annak érdemes a nemrég felaprózott Microstrategy-részvényeket vagy a Coinbase-kriptotőzsde részvényeit megvásárolni. Míg az MSTR 9%-ot erősödött, addig a COIN 7,5%-ot, ezzel jelezve a kriptovaluták domináns szerepét.

Várakozások a következő időszakra

Kétség sem fér hozzá, hogy a következő hónapot egyértelműen a makrogazdaság irányíthatja. A Közel-Keleten növekszik a geopolitikai feszültség, a japánok nem tettek le a kamatemelésről, míg az Egyesült Államok a recessziótól tart.

Historikusan az augusztus mindig is volatilis hónap volt. Korábban előfordult akár 10-65%-os növekedés, de közel 20%-os esés is. Az ajánlati könyveket vizsgálva azt láthatjuk, hogy a 70 000 dolláros ellenállásig viszonylag könnyű útja lehet a Bitcoinnak, ugyanakkor ehhez szükséges lehet egy katalizátor, ami megdobja a piacot.

Egyes elemzők szerint a 70 – 84 000 dolláros tartományra már fel van készülve a Bitcoin, az optimistábbak pedig év végéig egy 100 – 110 000 dolláros tartományt jelöltek ki célárfolyamnak. Amennyiben sikeres volt a visszapattanás, úgy először a kriptovaluta-piac közel 2500 milliárd dolláros ellenállása kerülhet elsőként elérésre. Ez a mostani, 55%-os Bitcoin-dominanciával nagyjából a 70 000 dolláros árfolyamot jelentené.

Piaci kapitalizáció a kriptopiacon: TradingView