Mostantól amerikai államkötvényekbe fektetheti az egyik legnagyobb kriptotőzsde az ügyfelek pénzét

A Binance zöld utat kapott arra, hogy az ügyfelek eszközeit amerikai államkötvényekbe és kincstárjegyekbe fektesse.

Egy amerikai bíróság kijelentette, hogy a Binance a BitGo-nál letétbe helyezett ügyfélpénzeket négyhetes lejáratú kincstárjegyekbe fektetheti.

A Binance államkötvényekbe fektet

Július 19-én az Egyesült Államok bírósága jóváhagyta Binance számára, hogy az ügyfelek pénzét amerikai kincstárjegyekbe fektessék be.

Az Egyesült Államok egyik kerületi bírósága által hozott végzés szerint a Binance „bizonyos” ügyfelek pénzeszközeit harmadik fél befektetési menedzseren keresztül fektetheti be. Mindaddig, amíg a Binance biztosítja, hogy ezeket a pénzeket nem fektetik vissza társaság vagy bármely kapcsolódó jogalany eszközeibe.

A bírósági végzés azt is kikötötte, hogy a Binance az üzleti költségeit és működését részletező havi jelentésében be kell mutatnia az amerikai letéti kincstári befektetések fenntartásával kapcsolatos költségeket is.

A helyzet érdekessége, hogy tavaly ősszel többek azért kapott 4 milliárd dolláros bírságot a Binance az Egyesült Államokban, mert összemosta befektetéseiben a saját és az ügyfelei pénzét. Most viszont a bíróság ad engedélyt bizonyos ügyfelpénzek befektetésére.

A stabilcoinok használata lesz a megoldás az amerikai dollár dominanciájának meghosszabbítására?!

A bírósági jóváhagyás, amely lehetővé teszi a Binance számára, hogy az ügyfelek pénzét amerikai kincstárjegyekbe fektesse be más érdekességgel is jár. A helyzet előrevetíti a kriptovaluták potenciális szerepét a gyengélkedő amerikai dollár iránti kereslet növelésében, a BRICS-országok dollármentesítési erőfeszítéseivel szemben.

Pontosabban, a fedezettel rendelkező stabil érméket az amerikai dollár dominanciájának potenciálisan évtizedekkel való meghosszabbítására használnák. Az amerikai adósságinstrumentumok vásárlása és birtoklása, ami a stabilcoinok mögött áll fedezetként ugyanis keresletet generál a dollár iránt. Ez pedig talán ellensúlyozhatja az éveken át tartó amerikai gazdasági problémákat. A mennyiségi lazítást, a rossz monetáris politika és a vakmerő fiskális politika által okozott hatalmas infláció egy részét.

A Tether USDT stabilcoinja egy jó példa erre a helyzetre. 2023-ban a Tether 72,5 milliárd dollárt tartott az Egyesült Államok kincstárában. Ez már akkora összeg, amit bizonyos fejlődő nemzetállamok tartanak dollárban. A cég hangsúlyozza a dollárhoz kötött stabilcoin túlfedezetét, mint egyfajta biztosítást egy jelentős kriptovaluta összeomlás ellen.

Paul Ryan, a képviselőház volt amerikai elnöke kitért arra is, hogy a stabil érmék hogyan enyhíthetik az adósságválságot, és hogyan tehetik lehetővé az amerikai dollár versenyképességének megőrzését a globális piacokon. Ryan rámutatott arra, hogy a dollárhoz kötött stabil érmék jelentős keresletet generálnak a dollár és az amerikai adósságinstrumentumok iránt. Ezek igazolják ugyanis a dollár-egyenértékű tokenek értékét.

Mások, például Alex Gladstein, az Emberi Jogi Alapítvány stratégiai igazgatója, úgy véli, hogy a dollárhoz kötött stabil érmék csak tovább erősítik azt a hibás fiat-központú rendszert, amelyet a decentralizált digitális pénzeknek már rég fel kellett volna váltaniuk.