Beragadt a bitcoin, már csak ez lökheti előre az árfolyamot

A bitcoin és az altcoinok minimális nyereséget tudtak a héten elkönyvelni. Kevés jel utal azonban arra, hogy örökre ezen a szinten maradnak az árfolyamok.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

A demokrata elnökjelölt, JFK unokaöccse Robert F. Kennedy Jr. elmondta, ha őt választják meg az Egyesült Államok elnökének 2024-ben, akkor a Bitcoin tartalékvalutaként fog majd a dollár mögött fedezetként állni. Azt mondta, hogy a terve az, hogy kicsiben kezdi majd. Először csak az állampapírok 1%-át bocsátják ki arany-, ezüst vagy bitcoin-fedezettel. Aztán, majd ezt a számot fogják évről-évre emelni. Ezzel a stratégiával ismét erőt adhatnak az amerikai fizetőeszköznek és harcot indíthatnak az infláció ellen hosszú távon is. Kennedy Jr. elnöksége alatt várhatóan a Bitcoinból származó nyereségek után sem kellene adót fizetni.

Az amerikai titkosszolgálat a múlt hónapban több olyan vállalati számlát is zároltatott, amelyet a Tether USDT fedezetkezelő Deltec Banknál vezettek. A lefoglalásokra kriptopénz-befektetési és egyéb banktranszfer csalásokat működtető szervezet, nemzetközi pénzmosó bűnszövetkezetek elleni nyomozás közepette került sor. A titkosszolgálat gyanúja, hogy a bahamai bank egyes ügyfelei határokon átnyúló pénzmosási rendszerben résztvevő fedőcégekkel mosták tisztára az illegális forrásokból szerzett bevételeiket.

A Tesla július 19-én, szerdán közzétette a második negyedéves számait. Mint kiderült, a Tesla digitális eszközeinek az állománya a második negyedév során sem változott. A jelenlegi piaci árfolyam szerint 184 millió dollár értékben birtokol főleg Bitcoint. Még 2021. februárjában összesen 1,5 milliárd dollár értékben vásárolt Bitcoint a Tesla, majd 2022 második negyedévére eladta az állományának 75%-át. Az eladás és a vásárlás híre önmagában is jelentősen megmozgatta az árfolyamot, így a negyedéves jelentés még mindig izgalmat okoz, arra vonatkozóan, hogy a cég mennyi BTC-t birtokol.

Szűk csatornában ragadt a bitcoin árfolyama

A Bitcoin ára az elmúlt 24 órában mintegy 1%-kal emelkedett. A legnagyobb kriptopénz árfolyama azonban a pszichológiailag fontos 30 000 dolláros szint és 31 000 dollár között ingadozott a hónap nagy részében. A Bitcoin nem tudta megszilárdítani a kitörést a 13 havi csúcson, amikor elérte a közel 31 700 dolláros szintet a múlt héten, miután a Ripple melletti támogatását fejezte ki egy bíró a döntésével.

A tőzsdékkel ellentétben, ahol a Dow Jones Industrial Average és az S&P 500 is szépen felfelé ível – a bitcoin és más digitális eszközök árfolyam akciója megrekedt. Január eleje óta a kriptopiacok egyik legcsendesebb időszakát éli. A lendület hiánya mérsékelte azt a várakozást, hogy a 2022 végi mélypont után az idei év első hat hónapjában megduplázódott Bitcoin árfolyama új bikapiaci trendet hoz magával.

Az is lehetséges, hogy a bika piac még nem érkezett meg. Az árfolyammozgást ugyanis jelenleg nem kíséri akkora a szektorba irányuló tőkeinjekció, mint az korábban történt. Ez pedig azt jelenti, rövidtávon ezt a trendet a visszahúzódás válthatja.

A befektetők figyelme a szabályozási környezetre irányul. Különösen az Egyesült Államokban történő fejlemények aggasztják a befektetőket. Miközben egy szövetségi bíró részben támogató volt a Ripple tokenkibocsátása kapcsán, ami egy mérföldkőnek számít az ügyben, a kulcskérdések továbbra is fennállnak a szabályozás egyértelműsítésével kapcsolatosan.

Éppen ezért valószínű, hogy az azonnali Bitcoin ETF elindulása lehet a következő fő katalizátora a kriptopiaci árfolyam emelkedésnek. Ez ugyanis egyszer és mindenkorra tisztázna minden szabályozással kapcsolatos aggodalmat, ami miatt a befektetők egyelőre csak a pálya széléről követik az eseményeket.

Az Egyesült Államokban a digitális eszközök szektorába áramló intézményi tőke valószínűleg nem fog jelentős mértékben megemelkedni mindaddig, amíg kellően egyértelmű jogalkotási lépések meg nem születnek. Természetesen a BlackRock által benyújtott Bitcoin ETF jóváhagyása önmagában már sok tőkét hozna a térbe. De a digitális pénzek szektora több, mint egyszerűen a Bitcoin.

Bizonytalan irányú árfolyam mozgás előtt

A BTC ára egy egész hónapon keresztül szűk tartományban mozgott, a 30 000 dolláros szintet használva az oldalirányú viselkedés fókuszpontjaként.

A jelenlegi helyzet a bikákat és a medvéket is egyaránt próbára teszi. Lassan pedig elfogy a kereskedők türelme. Ez általában az az állapot, amelyet az erős mozgások előtt látunk a piacon. A bitcoin nem szereti a szűk csatornákat huzamosan fenntartani, bár a kitörés iránya még bizonytalan egyelőre. A megnövekedett volatilitás minden bizonnyal már a sarkon van.

A megnövekedett volatilitás minden bizonnyal már a sarkon van

A Bollinger Bands technikai formáció is azt vetíti előre, hogy ez a lépés előbb, mint utóbb megtörténik.

A klasszikus volatilitásjelző jelenleg egyre árulkodóbb jelet mutat arra vonatkozóan, hogy a szűk csatornához kötött BTC árakció napjai meg vannak számlálva.

A Bollinger sávok egy egyszerű mozgóátlag körüli szórást használnak annak meghatározására, hogy egy eszköz árfolyama mikor törhet ki a sávból a trendeltolódás miatt.

A BTC/USD-n a felső és az alsó sáv jelenleg szokatlanul közel van egymáshoz. Valójában nem volt ilyen szűk sávban az árfolyam még idén az év eleji árfolyam emelkedés óta.

nem volt ilyen szűk sávban az árfolyam még idén az év eleji árfolyam emelkedés óta

A digitális eszközök piacán továbbra is figyelemreméltóan csekély volatilitás tapasztalható. A klasszikus 20 napos Bollinger Bands extrém nyomás alatt áll – kommentálta a Glassnode elemző cég a grafikont. Hozzátették, hogy mindössze 4,2%-os szélességével ez a

„legcsendesebb BTC-piac január eleje óta”.

Legutóbb, amikor a bitcoin árfolyama hasonló szűk csatornába szorult robbanásszerűen tört ki az árfolyam. Egy egész hónapon át folytatódott akkor az árfolyam emelkedés, így a januári nyereség 40% körülire emelkedett a hónap végére.

Már csak az utolsó lépésre vár az árfolyam

úgy tűnik egyelőre szorosan követi a korábbi BTC árciklusokat

A Bitcoin úgy tűnik egyelőre szorosan követi a korábbi BTC árciklusokat, így egy másik elemző  szerint már lassan eljött az idő egy újabb bikapiaci hullámhoz.

A korábbi BTC/USD árfolyamadatok elemzésével a 21 hetes egyszerű mozgóátlagra (SMA) hívta fel a figyelmet, amely jelenleg 27 900 dolláron áll. Amint ez a felfelé ívelő trendvonal kitisztítja az azonnali árfolyam sávját, egy elhúzódó felfelé ívelő időszak következhet, így a 21 hetes SMA beceneve a „bikapiaci vonal” is lehetne.

A Titan of Crypto „bikapiaci kitörésnek” nevezte a jelenséget:

„Amint a heti 21 SMA átlépi a BTC jelenlegi árfolyamát, beindul a bikapiac. Készülj fel, ez egyre közelebb van.” – mondta követőinek az elemző.

A Bitcoin legutóbbi ilyen keresztezésére négy éve, 2019 elején került sor. Ugyanabban a fordulópontban volt akkor az árfolyam az előző ciklusban, mint ami most várhat a BTC-re.

Egy másik elemző, Moustachem megjegyzi, eddig minden korábbi Bitcoin bikapiacot beharangozott. És most is jelzi, hogy ha a havi gyertya a 20 hónapos SMA fölött zár, minden következő gyertya is a ciklus csúcsáig felette zárt.

Amint a Bitcoin a mozgóátlag felett zárt, SOHA TÖBBET nem esett alá – egészen a ciklus csúcsáig. Pontosan így történt ez 2016-2018-ban és 2019-2021-ben is.

Amint a Bitcoin a mozgóátlag felett zárt, SOHA TÖBBET nem esett alá - egészen a ciklus csúcsáig

A 20 hónapos SMA jelenleg 28 585 dolláron áll. Nagy kérdés tehát hol fog ebben a hónapban zárni a BTC árfolyama.