Beindult a WBTC bitcoin konverzió az áresés miatt

Friss elemzések szerint a májusi áresések alatt és még jelenleg is egyre többen döntenek úgy, hogy az Ethereum blokkláncán tárolható szintetikus WBTC-be (Wrapped Bitcoin), csomagolják BTC érméiket, hogy azokat különböző De-Fi fintech megoldásokat használva kamatoztatva próbálják csökkenteni a BTC árfolyamának csökkenése miatti anyagi veszteségeiket.

Az Arcane Research tegnap közzétett tanulmánya szerint az Ethereum blokkláncon WBTC formájában tárolt bitcoin érmék száma rekordot döntve 189,000-re emelkedett. Az elmúlt 12 hónap alatt több mint négyszeresére emelkedett a WBTC tokenek száma, ami így már a jelenlegi 18,73 millió darab forgalomban lévő bitcoin érme több mint egy százalékát teszi ki.

A WBTC tokeneket kölcsön lehet adni különböző De-Fi szolgáltatóknak, meghatározott, jellemzően 1 százalék körüli éves hozamért cserébe. Az így letétbe helyezett tokeneket aztán a De-Fi szolgáltatók nagy mennyiségű csomagokban helyezik ki kriptovaluta hátterű kölcsönök formájában, így biztosítva a kamat finanszírozásául szolgáló bevételi forrást.

Mi is az a WBTC és miért létezik?

Bár az 1-1,5 százalék körüli hozam nem túl jó, azok számára, akik a bitcoin árfolyamának további átmeneti csökkenésére, majd későbbi újbóli növekedésére számítanak, és bármilyen oknál fogva nem akarják az érméket a köztes időben értékesíteni,  ez egy remek megoldás.

A Wrapped Bitcoin, magyarra fordítva „becsomagolt bitcoin”, rövidítve WBTC, egy ERC-20 formátumú token, amelyet eredetileg azért hoztak létre, hogy a BTC befektetők számára is elérhetővé váljanak az egyre népszerűbb Ethereum blokklánc alapú De-Fi kereskedési platformok, és De-Fi fintech szolgáltatások.

A konverzió a BTC és a WBTC között tulajdonképpen csak technikai jellegű. Különböző partner szolgáltatókon keresztül be és ki lehet csomagolni a bitcoinokat, melynek eredményeként 1 WBTC-t kapunk minden egyes becsomagolt bitcoinért cserébe. A konverziós arány természetesen a fordított irányba is ugyanannyi, így tehát a WBTC nem más, mint egy ERC-20 alapú szintetikus BTC token.

A WBTC előnye pedig, hogy míg BTC-vel nem, WBTC felhasználásával probléma nélkül lehet kereskedni és tranzakciókat végrehajtani az olyan különböző De-Fi platformokon, mint például a PancakeSwap vagy az UniSwap.

Egyébként nem a WBTC az egyetlen típusú „becsomagolt bitcoin”, ami létezik. További ugyanilyen tokenek például a HBTC és a renBTC, amelyek azonban sokkal kisebb piaccal rendelkeznek.

( Forrás )