Bedőlt a HEX tokenje a Heart elleni SEC-per hírére
Július 31-én az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet megvádolta Richard Heartot azzal, hogy nem engedélyezett értékpapír értékesítést hajtott végre a HEX 2018-as kibocsátásával. A perben Heart összes kriptos cégét megnevezték, így a HEX, a PulseChain és a PulseX is csalás vádjával kénytelen szembenézni. A hatóságok szerint Heart értékpapírcsalást hajtott végre és a befektetők pénzéből luxuscikkeket vásárolt.
A vádemelés hatása a HEX és a Pulsechain értékére
Nem meglepő módon a vádemelés után a HEX piaci kapitalizációja augusztus másodikára már 700 millió dollárra csökkent a korábbi 1,47 milliárd dollárról. Innen valamelyest visszajött a piaci kapitalizáció értéke, de most is nagyjából 970 millió dollár körül mozog csak. A HEX tokenje is valamelyest visszajött a mélypontra zuhanásból, most 0,0056 dollár körül kereskednek vele, ami azért 20% körüli emelkedést jelent három nap alatt. De nem csak a HEX-et érintette az ügy, hanem az elsőréteges Pulsechain hálózatát.
A teljes lekötött összeg több mint 50%-kal zuhant be július 31-én 136 millió dollárra 327 millió dollárról, de a cikk írásának pillanatában azért már 200 millió dollár körülire visszajött az érték. A kereskedés szintén összerogyott, több mint 300%-kal csökkent a kereskedési volumen a per bejelentése után. Augusztus elsején viszont a hálózat legnagyobb decentralizált tőzsdéjén, a PulseX-en 138 milliós történelmi kereskedési csúcsot lehetett regisztrálni. Azóta viszont beállt egy stabil 50 millió dollár körülire az érték. Több platform azonnal reagált a hírekre, így a MetaMask és az Uniswap is levette platformjáról a HEX tranzakciók támogatását. Emiatt azért elég komoly bírálatok is érték őket. De hát kit lehet hibáztatni egy olyan környezetben, ahol a SEC célkeresztjébe bárki bármikor bekerülhet.