A világ egyik legnagyobb bankcsoportja partnerségre lépett a Bitpandával

A Societe Generale globális banki konglomerátum partnerségre lépett a Bitpanda kriptovaluta-tőzsdével. Az együttműködés célja, hogy a kriptovaluták és a stabilcoinok a globális pénzügyi rendszer meghatározó elemeivé váljanak.  

A Bitpanda a bankcsoport leányvállalatával, a Societe Generale-FORGE-vel működik majd együtt, hogy elősegítsék az EUR ConVertible (EURCV) stabilcoin széles körű elterjedését. Jean-Mark Stenger, a Societe Generale-FORGE vezérigazgatója szerint a partnerség fontos lépést jelent a stabilcoinok pénzügyi rendszerbe való beillesztésébe.

„Az együttműködés kulcsfontosságú mérföldkő a célunk megvalósítása felé, hogy a stabilcoinok a globális pénzügyi rendszer központi elemévé váljanak. A Bitpandával közösen biztosak vagyunk abban, hogy stabil, biztonságos és hozzáférhető digitális valutát kínálhatunk az európai felhasználóknak”tette hozzá Stenger.

A Societe Generale új stabilcoinja megfelel majd a MiCA előírásainak, és a Bitpanda kereskedési platformján válik elérhetővé a befektetők számára. A kriptoeszközök piacáról szóló rendelet (MiCA) az első átfogó szabályozási keret a kriptovaluta-iparág számára, amely várhatóan 2024. december 30-án lép hatályba.

Lukas Enzersdorfer-Konrad, a Bitpanda vezérigazgató-helyettese szerint az euró alapú stabilcoinok létfontosságúak lesznek az európai kriptopiac jövője szempontjából, mivel ezek jelentik a hidat a hagyományos fiat valuták és a digitális eszközök között.

A Societe Generale egyébként a világ 19. legnagyobb bankcsoportja, amely célul tűzte ki, hogy a szabályozott stabilcoinok révén jelentős szereplővé váljon a digitális pénzügyi szektorban.

Közeleg a MiCA életbe lépése

Egyre több kriptovaluta-cég készül a MiCA törvényjavaslat teljes körű bevezetésére, köztük a Kraken tőzsde is, amely európai terjeszkedésének részeként felvásárolta Hollandia legrégebbi regisztrált kriptobrókerét, a Coin Meester-t (BCM). Bár a MiCA életbe lépése 2024 decemberére van kitűzve, Hedi Navazan, a Crystal Intelligence megfelelőségi és szabályozási ügyekért felelős vezetője szerint a komplex végrehajtás miatt előfordulhatnak késedelmek.

Mindenesetre a MiCA törvénytervezet az Európai Uniót az első olyan régióvá teszi, amely világos szabályozási keretrendszert hoz létre a digitális eszközökre vonatkozóan. Szakértők úgy vélik, hogy a szabályozás kulcsfontosságú lesz a kriptoipar hosszú távú növekedése és stabilitása szempontjából, mivel átláthatóságot és biztonságot nyújt a befektetők számára.