Az Olasz Központi Bank összefog a Polygonnal
Az Olasz Központi Bank innovációs központja egy decentralizált pénzügyi (DeFi) projekttel segítene a hagyományos pénzügyi intézményeknek a DeFi és a biztonsági tokenek alaposabb megismerésében. A programban a hagyományos pénzügyi intézmények mellett részt vesz az Ethereum hálózatfejlesztő Polygon Labs és a Fireblocks kriptoletétkezelő is.
A Cetif Advisory által kidolgozott program fejlesztési támogatást kapott a Milano Hubtól, az Olasz Központi Bank támogatásával működő kutatóközponttól az úgynevezett Institutional DeFi for Security Token ökoszisztéma fejlesztéséért. A platform célja, hogy segítse a hagyományos pénzügyi intézményeket abban, hogy kísérletezzenek a biztonsági tokenekkel azok alaposabb megismeréséért. Ezzel arra törekszenek, hogy az intézményi szereplők a jövőben a szabályozói iránymutatásoknak megfelelően működhessenek a DeFi-környezetben.
„A projekt során a Polygon Labs és a Fireblocks digitális eszközplatformmal együttműködve egy biztonságos és nyílt működési keretet hoznánk létre az intézményi szereplők számára.” – mondta Imanuel Baharier, a Cetif Advisory vezérigazgatója.
A DeFi alaposabb megismerése
A sajtóközlemény szerint a programban olasz bankok, vagyonkezelők és pénzügyi intézmények is részt vesznek, köztük az ország legnagyobb bankcsoportja, az Intesa Sanpaolo, amely több mint 975 millió euró teljes vagyonnal rendelkezik. A támogatás nem tartalmaz anyagi hozzájárulást, hanem rendezvények szervezésében való közreműködés mellett a pénzügyi szabályozásokban jártas tanácsadókkal támogatják majd.
A Cetif Advisory projektjét a központ második körös pályázati felhívása során választották ki. Egyike volt annak a hét projektnek, amely zöld utat kapott a fintech kategóriában. A program júliustól kezdődően hat hónapon keresztül kap támogatást a milánói központtól, szakértői tanácsadás és alapos szabályozási kutatás formájában.
Baharier közölte, hogy ebben az ökoszisztémában a Cetif protokollja magába foglalja a hagyományos know-your-customer és a pénzmosás elleni védelmet szolgáló értékeket. Ezeket az általuk elérni kívánt cégek már jól ismernek, így könnyebb tudnak majd együttműködni. A vezérigazgató kitart azon célja amellett, hogy 2024-re elérhetővé tegyék a hozzáférést a platformhoz, és lehetővé váljon az általuk kifejlesztett tokenek valós tesztelése a másodlagos piacokon.
„Hiszünk abban, hogy ez a megfelelő pillanat arra, hogy vezető vállalattá váljunk a növekvő biztonsági tokenpiacon.” – fogalmazott Baharier.
Az értékpapírok tokenizációja a blokklánc-technológia egyik feltörekvő területe. A Citi Global Perspectives & Solutions nemrég azt jósolta, hogy a piac 2030-ra 4 és 5 billió dollár közötti értéket érhet el. A vállalat szerint leginkább a magántőke és a kockázati tőke válik tokenizálttá, amelyet az ingatlanok követnek.