Kiyosaki: Az infláció a gazdagokat még gazdagabbá teszi
A Gazdag papa, szegény papa című könyv szerzője, Robert Kiyosaki egy nemrégiben megjelent tweetjében azt állította, hogy az infláció az alacsonyabb jövedelműeket szegényebbé teszi, míg a gazdagoknak kedvez.
Kiyosaki azt állítja, hogy az infláció aláássa a szegények és a középosztály által tartott megtakarításokat, akik ezekre a pénzekre támaszkodnak. Eközben a gazdagok védelmet élveznek azáltal, hogy készpénz helyett alternatív eszközökbe, például aranyba, ezüstbe és bitcoinba BTC Price fektetnek.
A szerző úgy látja, hogy az infláció növeli a vagyoni szakadékot azáltal, hogy leértékeli a fiat valutákat, amelyért a legtöbb hétköznapi ember dolgozik, és amelyben a pénzét tartja. Az infláció azonban felhajtja a ritka reáleszközök árát, amelyeket a gazdag befektetők általában fedezetként tartanak.
Kiyosaki gyakran bírálja a mennyiségi lazítást, mivel az káros a megtakarítókra és a nyugdíjasokra nézve. A fiat pénzek eróziójának megkerülésére olyan alternatívákat támogat, mint a nemesfémek és a kriptopénzek.
Bár az infláció hatásai az egyéni pénzügyi viselkedéstől függően változnak, bejegyzése rávilágít arra a közkeletű vélekedésre, hogy a kormányzati intézkedések általában az alacsonyabb jövedelmű, vagyonnal nem rendelkező csoportokat bünteti. Kiyosaki határozottan kiállt a bitcoin és a kriptovaluták mellett, a bitcoint a hagyományos pénzügyi rendszerrel szembeni biztosítéknak és a jövőbeni potenciális értékmegőrzőnek tekinti. Véleménye szerint a vezető fiat pénz, az amerikai dollár stabilitása bizonytalan, a kriptovaluták és a nemesfémek viszont pajzsot nyújthatnak a befektetőknek.
Kiyosaki arra számít, hogy a bitcoin árfolyama egy globális gazdasági válság esetén elérheti a 100 000 dollárt, de potenciálisan akár az 1 millió dollárt is.