Az FTX-vezér Bankman-Fried börtönben marad, hogyan reagál erre a Solana és a Bitcoin Spark?
Az FTX alapítóját, Sam Bankman-Friedet nem engedték szabadlábra a tárgyalása előtt. Ez a lépés növelte a befektetők aggodalmát, és sokan találgatnak a Solana (SOL) és a Bitcoin Spark (BTCS) lehetséges reakciójáról.
Mi történt az FTX-szel?
Az FTX az egyik legnagyobb kriptovaluta tőzsde volt, egykor körülbelül 40 milliárd dollárra értékelték, és a kriptoszármazékos ügyletek vásárlására és eladására specializálódott. A kriptotőzsde 2022 novemberében egy eseménysorozatot követően összeomlott. A válság akkor kezdődött, amikor a CoinDesk kriptohírportál november 2-i jelentése felfedte, hogy az Alameda Research, egy kvantitatív kereskedési cég, amelyet szintén Bankman-Fried vezetett, mintegy 5 milliárd dollárnyi FTT-t, FTX natív tokent tartott. Ez komoly aggodalmakat vetett fel a Sam Bankman-Fried vállalkozásain belüli nem bejelentett tőkeáttétel és fizetőképességi problémák miatt.
November 6-án a rivális Binance tőzsde eladta az összes FTT tokenjét, jelezve az FTX iránti bizalomhiányt. A következő napon az FTX likviditási válságot jelentett be, és pénzügyi segítséget kért kockázati tőkebefektetőktől, sőt még a Binance-től is. November 8-án azonban a Binance az átvilágítást követően elállt az FTX nem amerikai üzletágának felvásárlására vonatkozó terveitől. November 10-én a Bahama-szigetek a likviditási válságra válaszul befagyasztotta az FTX leányvállalatához tartozó eszközöket, Bankman-Fried pedig elismerte, hogy a nem amerikai egységek előtt álló kihívásokkal kell szembenézniük, az Alameda Research pedig leállította tevékenységét.
November 11-én Bankman-Fried lemondott vezérigazgatói tisztségéről, az FTX pedig csődvédelmet kért a 11. fejezet szerint. Néhány órán belül az FTX egy állítólagos hackertámadásról számolt be, amelynek során több százmillió értékű tokeneket loptak el, ami arra késztette, hogy digitális eszközeit biztonsági okokból hidegtárcákra helyezze. A Bahamák átvették az ellenőrzést a joghatóságuk alatt tartott FTX-eszközök felett, és december 12-én Bankman-Friedet a bahamai hatóságok letartóztatták az FTX-et érintő több csalási váddal összefüggésben, majd később kiadták az Egyesült Államoknak.
Solana árfolyama
A Solana (SOL) hosszú időn keresztül kapcsolatban állt Sam Bankman-Frieddel. A Solana korai befektetője volt, és a 2020-2021-es bikafutás során számos projektbe fektetett be az ökoszisztémáján belül. Így amikor az FTX összeomlott, a SOL 9,89 dolláros mélypontra esett, ami 96,3%-os csökkenést jelent a 259,96 dolláros csúcshoz képest. Ennek ellenére 2023 eleje óta a Solana árfolyama folyamatosan emelkedett, és mintegy 175%-kal nőtt, elérve a 27,37 dolláros csúcsot. A SOL azonban eladói nyomás alá került, miután a delaware-i csődbíróság jóváhagyta az FTX digitális eszközeinek értékesítését, amelyek között 55,75 millió SOL van. Mindazonáltal az elemzők szerint az FTX vagyon feloldási ütemterve és a származtatott piaci pozícionálás felfelé hajthatja az árat.
Mi a Bitcoin Spark?
A Bitcoin Spark egy új Bitcoin fork, amelynek célja, hogy a digitális tranzakciók új korszakát hozza el. Maximális kínálata 21 millió, de gyorsabb és olcsóbb tranzakciókat kínál a csökkentett blokkidőnek, a megnövelt blokk-tranzakciós kapacitásnak és a csomópontok nagy számának köszönhetően.
A Bitcoin Spark emellett skálázható platformot biztosít az okosszerződések és decentralizált alkalmazások számára a többszintű architektúrájával, amely a fő hálózaton éri el a véglegességet, és számtalan összetettebb és alacsony szintű programozási nyelvet tesz lehetővé.
Figyelemre méltó, hogy a Bitcoin Spark egy új konszenzusmechanizmust vezet be, a Proof-of-Processt (PoP), amely nem lineárisan jutalmazza a bányászokat a blokkok megerősítéséért és a feldolgozási teljesítményükkel való hozzájárulásukért. A hálózat hatalmas csomópontjai és a nemlineáris jutalmazási funkció lehetővé teszi, hogy még az alacsony teljesítményű eszközök is bányászhassanak. A Windows, Android, Linux, iOS és Mac OS operációs rendszerekkel kompatibilis Bitcoin Spark alkalmazás lehetővé teszi a felhasználók számára a bányászatot azáltal, hogy hozzáférést biztosít a feldolgozóegységükhöz.
A bányászok teljesítményét távoli számítási teljesítményként bérlik majd, a hálózat ügyfelei pedig BTCS segítségével fizetnek.
A Bitcoin Spark alkalmazásán és weboldalán hirdetések számára is lesznek felületek, amelyeket a közösség fog felügyelni, és amelyekért a BTCS-vel fizetnek majd.
A Bitcoin Spark árfolyama
A Bitcoin Sparkot (BTCS) jelenleg 2,50 dollárért veszik, 9%-os bónusszal az ICO (elsődleges érmekibocsátás) 5. fázisában. A BTCS 10 dollárról fog indulni, az elemzők további áremelkedést jósolnak különböző tényezők miatt, beleértve a korlátozott kínálatot, az alacsony piaci kapitalizációt és az innovatív mögöttes technológiát.
A Bitcoin Spark egyértelműen meghatározta a BTCS-kínálat elosztását a fehér könyvében. Nevezetesen, a csapat a teljes kínálat mindössze 0,24%-át kapja, 78,33%-a a bányászatra, 19,05%-a az ICO-ra, 2,38%-a pedig a hálózatindítás előtti likviditási poolokra és tőzsdékre megy.
További információk a Bitcoin Sparkról:
Weboldal: https://bitcoinspark.org/
BTCS vásárlás: https://network.bitcoinspark.org/register
***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***