Az Európai Bizottság betilthatja a bitcoin bányászatot

Daniel Batten, a CH4 Capital társalapítója aggodalmát fejezte ki az miatt, hogy az Európai Bizottság mostani megközelítése az EU-ban a kriptobányászat tilalmához vezethet. Ez pedig messzemenő következményekkel járhat a globális bitcoin közösségre nézve. Batten szerint a javasolt mérőszámok “tudománytalanok”, és figyelmen kívül hagyják a bitcoin pozitív környezeti externáliáit.

Daniel Batten szerint az Európai Bizottság által javasolt módszertan magába foglalja a kriptovaluták erőforrás felhasználásának “tranzakciónkénti” mérését. Emellett a Bitcoin környezeti hatásának értékelésékor a központi bankok és más szervezetek által pénzügyileg támogatott jelentésekre támaszkodik.

Batten azzal érvel, hogy ezeket a mérőszámot a Cambridge Egyetem 2018-ban megcáfolta. Akkor úgy értékelte, hogy ez “hiányos és nem objektív” módja a kriptovaluta környezeti hatásának értékelésének.

Batten azt sugallja, hogy az EB szándékai talán nem kizárólag a fenntarthatóságra összpontosítanak. Hanem inkább a “berögzült érdekek” védelmére, akiket zavar a Bitcoin sikere és egyre nagyobb adoptációja. A bitcoint hivatalosan “környezetre káros eszközként” címkézhetik fel, ha az EB megközelítése érvényesül.

Batten továbbá bírálja az Európai Bizottságot, amiért figyelmen kívül hagyja a tudományos kutatásokat és a Bitcoin pozitív környezeti aspektusait.

A Bitcoin környezeti lábnyoma

Az Európai Bizottság által javasolt szabályozással szemben Batten felszólítja a kriptoközösséget, hogy nyújtson be egy tervezetet, amely kiemeli a Bitcoin nettó előnyeit a környezet szempontjából. A beadványnak hangsúlyoznia kell egy átfogó keretrendszer kialakításának szükségességét. Ebben objektíven és tudományosan kell értékeli mind a pozitív, mind a negatív externáliákat.

Batten bátorítja a magas színvonalú referenciák és példák használatát, amelyek bemutatják, hogy a Bitcoin bányászat hogyan járulhat hozzá az EU fenntarthatósági céljaihoz.

Egyúttal sürgeti a támogatókat, hogy emeljék fel a hangjukat az olyan jelentések ellen, mint például a Greenpeace jelentése, amelyre az EU jelenleg támaszkodik a Bitcoin környezeti hatásainak értékelésében. Batten azt tanácsolja, hogy az ezekben a jelentésekben szereplő állításokat cáfolják. Bizonyítsák be, hogy azok hamisak, a hiányzó kontextus miatt félrevezetőek, pontatlanok vagy már nem alkalmazhatóak.

Végül Batten hangsúlyozza, hogy most van itt az ideje, hogy a kriptoközösség összefogjon és megvédje a Bitcoin által képviselt szabadságot és decentralizációt.