Google segítségével már Ethereum tárcaadatok is kereshetőek

A technológiai gigász, a Google az Etherscan által rendelkezésre álló adatokon keresztül integrálta az Ethereum Name Service (ENS) adatait a keresési találataiba. Ha most leteszteli valaki akár a Vitalik.eth címmel, akkor láthatja, hogy ténylegesen működik a funkció. A Vitalik.eth cím Vitalik Buterinhez, az Ethereum blokklánc egyik alapítójához tartozik. A megjelenített eredmény megmutatja a cím adatait, például az Ethereum egyenlegét és az utolsó tranzakció időbélyegét.

A Google egyre mélyebbre merül a blokkláncok világában

Az adatokat a Google kereséséhez az Ethereum blokkokat figyelő Etherscan biztosítja. Maga az ENS egy elnevezési rendszer az Ethereum blokklánchoz, amely ember által olvasható neveket ad különböző forrásokhoz, köztük a kriptotárcákhoz. Brantly Millegan, az ENS-csapat egyik korábbi core tagja először az X közösségi oldalán osztotta meg a hírt. Ez a lépés még jobban rámutat a Google növekvő szerepvállalására a kriptok és a blokkláncok világában. Korábban a techóriás lehetővé tette a felhasználók számára, hogy közvetlenül a keresőmotorján keresztül ellenőrizhessék az Ethereum-címek egyenlegét. Emellett a cég egy visszaszámlálást is indított a 2022-es Ethereum Merge eseményig, animált, szinkronban mozgó pandákkal.

Tavaly pedig a Google felülvizsgálta a kriptohirdetési irányelveit, hogy a kriptovalutás alapokra is kiterjedjenek a hirdetések. Ezek a termékek lehetővé teszik a befektetők számára, hogy digitális eszközöket birtokló alapokhoz tartozó részvényekkel kereskedjenek. Következésképpen a legismertebb vagyonkezelők, például a BlackRock Bitcoin ETF termékei megjelennek a keresési eredményekben az olyan lekérdezésekre, mint a „bitcoin ETF”. A Google keresés bővüléséről szóló hírek segítettek némileg megállítani az ENS token árfolyamának csökkenését és a bejelentés utáni napban az ár mintegy 6%-ot erősödött. Az elmúlt hónapokban a projekt számos mérföldkövet ért el, többek között teljesen decentralizálttá vált, és kulcsfontosságú partnerséget kötött a GoDaddy, domain regisztrációval foglalkozó vállalattal is. Jeff Lau, az ENS egyik fejlesztője szerint ezek a lépések segítenek a web3-at még közelebb hozni az átlagemberekhez.