Az Ethereum a Merge óta elvesztette piaci értékének közel 20%-át
A történelmi jelentőségű Merge upgrade után nagy várakozásokkal teljes időszak kezdődött az Ethereum jövőbeli kilátásait illetően. Mindenki úgy gondolta, hogy sok új felhasználót vonz majd be a platform. Az uralkodó medvepiac és árfolyam visszaesés miatt azonban a Merge utáni kezdeti időszak nem váltotta be a várakozásokat. Ugyanis az eszköz esetében jelentős tőkekiáramlás indult meg.
Október 3-án az Ethereum piaci kapitalizációja 158,23 milliárd dollárt tett ki, ami 19,22%-os veszteséget jelent a szeptember 15.-i, az egyesülés hivatalos időpontjában regisztrált 195.89 milliárd dollárhoz képest. A CoinMarketCap adatai szerint az időszak alatt az eszköz mintegy 37,66 milliárd dollárnyi értéket veszített el.
Ugyanígy a tőkekiáramlás tükröződik az Ethereum árfolyamában is. Ez az elmúlt időszakban folyamatosan zuhant, és sokat küzdött, hogy 1300 dollár felett maradjon. A cikk írásakor a az eszközzel 1290 dolláron kereskedtek. Ez több mint 23%-os csökkenést jelent a szeptember 15-én mért 1590 dollárhoz képest.
A Merge utáni időszak a várakozások alatt teljesít
Az összeolvadástól azt várták, hogy nagyobb érdeklődést vált ki az Ethereum iránt, miután a hálózat hivatalosan is átállt a Proof-of-Stake (PoS) protokollra. A frissítés célja, hogy az Ethereumot deflációs eszközzé tegye, és potenciálisan intézményi tőkét is bevonzzon. Ezért a tőke kiáramlása azon mutatók közé tartozik, amelyek kiemelik, hogy a Merge még nem gyakorol nagy hatást az Ethereumra. A támogatók azonban úgy vélik, hogy a frissítésnek hosszú távú hatása lesz, tekintve, hogy a Merge csak egy része volt az Ethereum hosszabb távú fejlesztési roadmapjének.
A Merge előtti előrejelzések azonban nem valósultak meg. Ugyanis az Ethereum és általánosságban a kriptopiac továbbra is küzd az uralkodó negatív makrogazdasági tényezőkkel, amelyek rányomják a nyomasztó hangulatot a részvény- és a kriptopiacra is.
Szabályozási bizonytalanság
Az Ethereum a szabályozási bizonytalansággal is szembe néz az esetleges értékpapírrá minősítése miatt. Nevezetesen az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elnöke, Gary Gensler nemrégiben megjegyezte, hogy a PoS-eszközök a befektetők célkeresztjébe kerültek, akik esetlegesen nyereséget akarnak elérni. Ezért az összeolvadást követően a befektetők egy része arra számít, hogy az Ethereum lesz a SEC következő célpontja.
Azt is fontos megjegyezni, hogy a Merge után a kriptopiac egy része azt sugallta, hogy az Ethereum megdöntheti a Bitcoin piaci kapitalizációját, és az infláció elleni végső fedezeti eszközzé válhat. Úgy tűnik azonban, hogy a tőkekiáramlás elhomályosítja ezt az előrejelzést. Eközben a befektetők szorosan figyelemmel kísérik az Ethereumot a következő időszakban, hogyan reagál az árfolyam, tekintve, hogy az eszköz értéke az uralkodó piaci körülmények ellenére stabilnak tekinthető.