Az emberiség 90%-a 1 éven belül meghalna, állítja a híres színész dokumentumfilmje

Dennis Quaid elképesztő dokumentumfilmen dolgozik, amelyben a Földre leselkedő legnagyobb veszélyre hívja fel a figyelmet. Színészi túlzás vagy brutális valóság?

„Alapvetően 100% a valószínűsége annak, hogy a napunk egy napvihart generál, ami keményen lecsap, eléri a Földünket és a Föld körüli mágneses mezőt, és megéget mindent, ami elektromos a föld felett, beleértve a teljes elektromos hálózatunkat” – magyarázta Dannis Quaid a Fox egykori műsorvezetőjének egyik legszürreálisabb és egyben legijesztőbb interjújában.

A kiváló színész és zenész Dennis Quaid bepillantást enged a „Grid Down, Power Up” című készülő dokumentumfilmjébe, amely rávilágít egy hatalmas napvihar (egy 1859-ben bekövetkezett Carrington esemény) elkerülhetetlenségére, amely katasztrofális hatással lesz a Földre.

Quaid megjegyzi, hogy akkoriban a GMD (geomágneses zavar) tönkretette a létező távírórendszert, és arra kéri a műsorvezetőt, hogy gondolja végig egy ilyen katasztrófának milyen borzalmas hatásai lennének a mai társadalomra. Megjegyzi:

„Képzeljük el, mit okozna most egy ilyen nagy vihar… nemcsak az áramot, hanem az egész infrastruktúránkat kiiktatná. Nem lenne víz a csapban. Nem kaphatnál benzint az autódba, mert az egész rendszer összeomlana”.

Quaid reméli, hogy azzal, hogy felhívja a figyelmet a lehetséges katasztrófára, cselekvésre késztetheti a politikusokat, hogy ellenállóbbá tegyék az elektromos hálózatot az ilyen eseményekkel szemben.

„Ez olyasmi, amire nem szívesen gondolunk…. és mi semmiképpen sem vagyunk felkészülve rá.”

A színész nem túl optimista. Szerinte a szabályozó hatóságok és az áramszolgáltató vállalatok közötti nézeteltérések miatt, nem számíthatunk túl sok jóra.

„Minden, amire támaszkodunk, eltűnne. Az ételek tönkremennének a hűtőnkben…” Quaid azt állítja, és arra figyelmeztet, hogy „egy éven belül a világ lakosságának 90%-a éhen halna, megbetegedne, vagy öngyilkos lenne a teljes és totális társadalmi katasztrófában”.

További kapcsolódó cikkeink: