A múlt hét nap legjobban teljesítő altcoinjai

Ha megnézzük az elmúlt héten legnagyobb árfolyamemelkedést mutató coinok listáját, azt láthatjuk, hogy az első tízbe csak kettő, „mainstream” coin került be, a Solana és a Bitcoin Cash. A Solana egyhetes intervallumot nézve árfolyamában közel 12%-ot tudott emelkedni. Most:
SOL Price
. Ennek leginkább az aktivitás növekedése volt a mozgatórugója. Hiszen kifejezetten jelentős értéknövekedés történt olyan dAppokban, mint a Jupiter, a Jito és a Sanctum. Plusz a Solana ismét az élre ugrott a DEX aktivitás tekintetében, megelőzve az Ethereumot. Megnövekedtek a kereskedési volumenek olyan platformokon, mint a Pump-fun vagy a Raydium (ez utóbbinak is jelentős növekedést produkált a natív tokenje, de erről picit később).
A toplista első helyezettje: a CORE
Az elmúlt hét nap legnagyobb növekedését a kifejezetten ismeretlennek számító CORE tokenje produkálta, amely egy hét alatt 28,5%-ot emelkedett értékében és piaci kapitalizációja már a 700 millió dollárt súrolja.
A most már 0,68 dollár körül mozgó CORE esetén a mozgatórúgó nem valami óriási projekt bejelentése, hanem a projekt körüli általános piaci hangulat. A CORE árfolyama nemrégiben kitört a klasszikus csökkenő ék alakzatból. Ezt a kitörést gyakran bikapiaci trendjelnek tekintik, ami potenciális emelkedő tendenciát jelez. A mozgóátlag konvergencia eltérés (MACD) vonal a jelzővonal felett van, ami megerősíti a rövid távú bikapiaci kilátásokat. A CORE projekt célja a blokklánc trilemma megoldása. Ez a biztonság, a decentralizáció és a skálázhatóság kompromisszumok nélküli elérése. Elsődleges célja a Bitcoinban rejlő potenciál felszabadítása a decentralizált pénzügyi (DeFi) szektorban. Az innovatív Satoshi Plus konszenzusmechanizmusának kihasználásával a CORE integrálja a delegált proof-of-work (DPoW), a delegált proof-of-stake (DPoS) és a nem letéti kezelési Bitcoin stakelést.
A toplista második helyezettje: a Raydium
A múlt hét második számú nagy nyertese a Raydium volt, amelyet fentebb már röviden megemlítettünk. A Raydium egy decentralizált tőzsde (DEX) és automatizált árjegyző (AMM), amely a Solana blokkláncra épül. Célja, hogy gyors, alacsony költségű tranzakciókat és likviditási megoldásokat nyújtson a DeFi számára. A Raydium natív tokenje, a RAY, az elmúlt egy hétben 23,05%-ot emelkedett árában. Ennek fő oka a LaunchLab 2025. április 16-i elindítása volt. Ez a platform leegyszerűsíti a tokenek létrehozását és terjesztését a fejlesztők és alkotók számára a Solana ökoszisztémán belül.
A LaunchLab a kereskedési díjak 25%-át a RAY tokenek visszavásárlására fordítja, ezzel támogatva annak értékét. Ez is egyértelműen vonzó, ahogy az is, hogy a LaunchLab a Raydiumot erős versenytársként pozícionálja más platformokkal szemben, mint például a Pump.fun, ami mindenképpen vonzza a jövőben bízó befektetőket.
A toplista harmadik helyezettje: a Helium
És a múlt hét harmadik nagyágyúja az áremelkedést illetően a Helium volt. 17,8%-ot emelkedett egy hét alatt az ára, piaci kapitalizációja már eléri a 629 millió dollárt. Itt azért Olvasóink sejthetik a hátteret, hiszen az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) ejtette a Nova Labs, a Helium Network mögött álló cég elleni pert.
A Helium projekt egy decentralizált hálózat, amelynek célja, hogy alacsony költségű, nagy hatótávolságú kapcsolatot biztosítson a tárgyak internetének (IoT) eszközei számára. Célja, hogy forradalmasítsa a hagyományos vezeték nélküli infrastruktúrát azáltal, hogy a Helium Hotspotokon keresztül lehetővé teszi egyének számára a hálózat kiépítését és birtoklását. A Helium natív tokenjének, a HNT-nek az áremelkedését leginkább a SEC döntése hajtotta, de azért az is közrejátszott, hogy nemrég a Helium Mobile megelőzte a nagy távközlési cégeket az előfizetések számában.
A múlt héten a 10 legnagyobb áremelkedést produkáló coin között még feltűnt a Hyperliquid 15,6%-os emelkedéssel. De az Artificial Superintelligence Alliance és a Decentraland és a Bittensor és szépen teljesített.