Az amerikai kormány megpróbál hackerek által ellopott kriptovalutát lefoglalni

Amerikai tisztviselők nemrégiben további információkkal szolgáltak arról, hogy észak-koreai hackerek hogyan mossák tisztára az ellopott kriptovalutákat, miközben tovább dolgoznak azon, hogy visszaszerezzék a két legnagyobb hackertámadásból származó 2,67 millió dollárnyi digitális vagyont a csoporttól. Nem is olyan régen Columbia kerület ügyészsége két elkobzási keresetet nyújtott be a Lazarus Grouphoz, egy észak-koreai hackercsoporthoz köthető pénzeszközök lefoglalására. A csoport jól ismert arról, hogy a kripto- és pénzügyi szektor ellen hajt végre hackertámadásokat.

A Lazarus komoly támadásokban vett részt az elmúlt években

Az első elkobzási kereset mintegy 1,7 millió dollár értékű Tether (USDT) lefoglalására irányul. Ezt a Lazarus a Deribit opciós kereskedést kínáló kriptotőzsdéhez köthető 28 millió dolláros hackertámadásból szerezte meg 2022 novemberében. A nyomozók szerint a csoport a Tornado Cash kriptomixert használta arra, hogy az ellopott pénz digitális nyomát eltüntesse. Miután hozzáfértek a Deribit melegtárca szerveréhez, az észak-koreai hackerek először Ethereumra konvertálták az ellopott eszközöket. Majd a Tornado Cash segítségével tisztára mosták a pénzt, végül pedig a Tron blokkláncon USDT-re konvertálták. Ezeket a művelet-sorozatokat a bűnüldöző hatóságok nyomon követték, és sikeresen befagyasztottak 1,7 millió dollár értékű USDT-t öt tárcában.

A második elkobzási kereset 971000 dollárnyi, Avalanche-híddal összekapcsolt Bitcoinra irányul. Ezt a csoport a Stake.com online kriptokaszinó feltörésével szerezte, amikor 41 millió dollárt zsákmányoltak. A Lazarus Group többlépcsős rendszerben mosta tisztára a pénzeszközöket, amely magában foglalta az ellopott eszközök BTC-re való átváltását. Aztán ezeknek az eszközöknek a Sinbad és a Yonmix kriptomixereken keresztül történő átpörgetését, és a BTC visszaváltását stabilcoinokra, például USDT-re. A Lazarus Group jelenleg az egyik leghírhedtebb hackercsoport a világon, legyen szó a kriptoszféráról vagy a hagyományos pénzügyek világáról. És nem csak az előbb említett platformokat, de például tavaly júliusban valószínűleg ők fosztották ki a WazirX kriptotőzsdéjét is.