Az Amazon új eszközöket kínál a blokklánc-fejlesztők számára
A néhány nappal ezelőtt New Yorkban megrendezett AWS Web3/Blockchain Summit során az Amazon bejelentette, hogy új eszközöket adott hozzá blokklánc-fejlesztőknek szánt webes szolgáltatásaihoz.
Az Amazon Web Services (AWS) a világ legnagyobb felhőplatformja, amely különböző eszközöket kínál, hogy megkönnyítse a fejlesztők számára a blokklánc alapú Web3 szoftverek létrehozását. Ilyen például az Amazon Managed Blockchain (AMB) nevű szolgáltatás, amelyhez az új „Access” és „Query” eszközöket adták hozzá.
Két új Amazon Managed Blockchain fejlesztői szolgáltatás
Az AMB egy teljes körűen felügyelt szolgáltatás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy gyorsan hozzanak létre alkalmazásokat a kiépítési blokklánc-infrastruktúra használatával.
A két új szolgáltatás közül az első, az AMB Access szerver nélküli és skálázható hozzáféréssel bővíti blokklánc-csomópontokra vonatkozó ajánlatát.
Ezenkívül a fejlesztők lehetőséget kapnak a szabványos távoli eljáráshívások használatára, amelyekkel külső feldolgozási forrásokat kérhetnek fel a funkciók végrehajtására. Ez lehetővé teszi a több blokkláncra oszló digitális eszközökkel és alkalmazásokkal való interakciót, speciális infrastruktúra nélkül.
Ezzel szemben a második, az AMB Query az API-knak (alkalmazásprogramozási felületeknek) köszönhetően több blokklánc adataihoz biztosít hozzáférést.
Ezen új eszközök lehetséges felhasználási területei közé tartoznak a kriptovaluta letéti és pénztárca-alkalmazások, illetve az NFT-ket használó Web3 fogyasztói elkötelezettségi kampányok.
Az AWS pénzügyi szolgáltatástechnológiai alelnöke, Saman Michael Far szerint ezek az új AMB-eszközök zökkenőmentes hozzáférést biztosítanak a blokklánc-hálózatokhoz és adataikhoz, így a fejlesztők könnyen létrehozhatják saját Web3 alkalmazásaikat.
Az Amazon és a kriptovaluták világa
Az Amazon Managed Blockchain olyannyira terjeszkedik a Web3 térben, hogy egyes pletykák szerint a cég egy NFT-piactéren is dolgozik. És bár még nem lépett be közvetlenül a kriptovaluta szektorba, a technológia iránti elkötelezettsége ezen a területen is nyilvánvaló.
Ma már sok blokklánc-csomópont fut az AWS-en, de a cég szerepvállalása túlmutat az alapvető infrastrukturális szolgáltatások biztosításán, mivel az Amazon Managed Blockchain segítségével mindenféle célra biztosít blokklánc-eszközöket. A vállalat tehát pontosan a Web3 projekteket célozza meg az AMB-szolgáltatások potenciális ügyfeleiként, ami bár nem közvetlen belépés a kripto szektorba, legalább egyfajta kifejezett jóváhagyásnak tűnik.
Ezen a ponton azt is el lehet képzelni, hogy a vállalat előbb-utóbb közvetlenül is belép az iparágba valamilyen kriptovaluta-szolgáltatással, és nem korlátozza tevékenységét az alapvető technológiai infrastruktúrához kapcsolódó szolgáltatásokra.
Például régóta szóbeszéd tárgya az Amazon stablecoin esetleges piacra dobása, de egy kriptotermékeket vagy -eszközöket tároló piactér bevezetése sem hozna meglepő fordulatot. Ezenkívül a kriptovalutában való fizetés felajánlása lehetővé tenné a kereskedők számára, hogy megtakarítsák a fizetésekhez társuló beszedési díjakat, mivel a kriptovaluták esetében ezek a vevőt terhelik.
Előfordulhat azonban, hogy végül néhány versenytársa megelőzheti ebben a tekintetben az Amazont, ami arra kényszerítheti az amerikai óriást, hogy megnyíljon a kriptovaluták előtt, még akkor is, ha első körben csak a stabil érmékkel szállna be az ágazatba.