Az állam, ahol már a jogosítványodért is fizethetsz kriptóban

Újdonságnak számít a colorádoi Division of Motor Vehicles (DMV) lépése a kriptovilágban, mely szerint a lakosság mostantól kriptóval is fizethet jogosítványok, illetve rendszámtáblák megújításáért. A fizetés jelenleg kizárólag PayPal-en keresztül valósítható meg.

“A DMV-nél mindig keressük a módját annak, hogyan szolgálhatjuk ki jobban a coloradaiakat, és hogyan használhatjuk ki a technológiát szolgáltatásaink nyújtásához” – mondta Electra Bustle vezető igazgató. “Ez az új online kriptovaluta-fizetési lehetőség egy újabb módja annak, hogy a DMV innovatív és kényelmes szolgáltatásnyújtást biztosítson ügyfeleink számára.”

Hogyan működik a fizetés?

Semmi bonyodalom; az ügyfeleknek csak ki kell választaniuk a kriptovaluta-fizetési lehetőséget, és átirányítják őket a PayPal-hoz, ahol kiválaszthatják az általuk preferált kriptovalutát a tranzakció lebonyolításához. A kiválasztott kriptopénz ezután dollárra konvertálódik át, ami fedezi a teljes esedékes összeget az alkalmazandó díjakkal együtt, majd átutalásra kerül a DMV-nek.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a kriptopénz használatához valamennyi szolgáltatási díj is kapcsolódik. Ennek összege 1 dollár plusz a DMV teljes díjának 1,83%-a. (Ezenkívül a PayPal saját díjakat is alkalmazhat). Jelen pillanatban a PayPal az egyetlen kriptovaluta-szolgáltató, amelyet elfogadnak az online DMV-fizetésekhez.

“Colorado lesz Amerika első számú digitális állama”

Jared Polis, Colorado kormányzója egyértelmű célt tűzött ki maga elé: Coloradót Amerika első számú „digitális államává” akarja alakítani. A kormányzó életében már évek óta fontos szerepet játszanak a kriptovaluták. Polis már 2014-ben is elfogadott bitcoint kampányának finanszírozásához, tavaly pedig bevezette a kriptovalutában történő adózás lehetőségét az államban.

Számos hír röppent fel Colorado államról az utóbbi időben, mely alátámasztja azt az igyekezetet, hogy a lakosság minél inkább meg akar ismerkedni a kriptovalutákkal. Tavaly novemberben például az egyik fővárosi középiskola vett részt egy egyedülálló programban, melynek keretei közt a diákok szatosikat szerezhettek miközben a kriptók működésével ismerkedtek.

A program arra összpontosított, hogy a diákok elgondolkodjanak a pénzről, annak működéséről, arról, hogy jelenleg ki irányítja azt. Ezután arról kaptak felvilágosítást, hogyan működik a Bitcoin-hálózat és a bitcoin, mint fizetőeszköz. A hetet házi feladattal zárták a diákok, akik a következő héten már meg is kapták az első satoshikat, és elkészíthették saját kriptotárcájukat is.

Az ötlet a középiskola matematikatanárának és férjének fejéből pattant ki. A pár úgy gondolta, hogy egyszerűen nem lehet szó nélkül hagyni egy olyan innovatív fizetési megoldást, mint a bitcoin.