Arthur Hayes szerint a bitcoin ára elérheti az 750 ezer dollárt 2026-ig
A BitMEX alapítója, Arthur Hayes szerint a BTC Price 2026-ra 750 000 dollár lesz. Íme, hogyan és miért.
Szeretjük vagy utáljuk, de ha Arthur Hayes beszél, az emberek hallgatnak rá.
A múlt héten a Tom Bilyeu által vezetett Impact Theory című műsor vendégeként Hayes kifejtette miért hisz abban, hogy a bitcoin ára 2026-ra eléri a 750.000 és 1 millió dollár közötti szintet.
Teljesen egyetértek azzal, hogy lesz egy nagy pénzügyi válság, valószínűleg olyan súlyos vagy rosszabb, mint a nagy depresszió, valamikor az évtized vége felé; mielőtt odaérnénk, szerintem a legnagyobb bikapiacunk lesz a részvények, ingatlanok, kriptók, művészet területén, amit valaha is láttunk a második világháború óta.
Hayes az amerikai gazdaság strukturális problémáinak egyik fő katalizátoraként említi, hogy az Egyesült Államok kormánya szinte minden gazdasági válságba mentőcsomaggal sietett beavatkozni.
Kifejtette, hogy ez lényegében a központi bankok végtelenített pénznyomtatási ciklusát hozza létre, ami inflációhoz vezet. És megakadályozza, hogy a gazdaság a növekedés és a korrekció természetes piaci ciklusain keresztülmenjen.
Mindannyian egyetértettünk abban, hogy a kormány lényegében azért van, hogy megpróbálja megszüntetni a konjunktúrát. Mintha soha nem történhetnének rossz dolgok a gazdasággal, és ha mégis, akkor azt akarjuk, hogy a kormány lépjen be, és tegye tönkre a szabad piacot. Tehát az elmúlt 80 évben minden alkalommal, amikor pénzügyi válság volt. Mi történt? A kormány berohan, és lényegében tönkreteszi a szabad piac egy részét, mert meg akarja menteni a rendszert.
Vessünk egy gyors pillantást néhány katalizátorra, amelyek Hayes szerint támogatni fogják a bitcoin hat számjegyűvé válását.
A növekvő adósság és a kontrollálatlan infláció
Hayes szerint a növekvő államadósságot és a csökkenő termelékenységet csak pénznyomtatással lehet kezelni. Bár a monetáris expanzió valóban bikapiacokhoz vezet, a következmény általában magas infláció.
Elsőször bikapiacot hoz létre a részvények, kriptovaluták, ingatlanok és minden olyan dolog területén, amelyeknek fix a kínálatuk, talán termelékenyek és van némi jövedelmük. De utána rá fogunk jönni, hogy valójában a kormány nem tud mindent megmenteni. Nem tud annyi pénzt nyomtatni, mint amennyit gondolnak, hogy megpróbálják megmenteni magukat a kötvényeik hozamának és árfolyamának rögzítésével, és ez egy generációs összeomláshoz fog elvezetni.
Hayes „masszív csúcsot” vár valamikor 2026-ban, amelyet az évtized végére egy, a nagy depresszióhoz hasonló helyzet követ.
Az USA kormánya csődbe vitte a bankrendszert
Hagyományosan Kína, Japán és más nemzetek voltak az amerikai adósság fő vásárlói, de ez már nem így van. Hayes szerint a változás súlyosbítani fogja Amerika helyzetét.
Why do I love these markets right now when yields are screaming higher?
Bank models have no concept of a bear steepener occurring. Take a look at the top right quadrant of historical interest rate regimes.
It's basically empty. pic.twitter.com/P6MQnCU73N
— Arthur Hayes (@CryptoHayes) October 4, 2023
Hayes szerint az amerikai bankrendszer funkcionálisan fizetésképtelen, mert a szabályozók úgy alakították ki a szabályokat, hogy számviteli szempontból, nem pedig gazdasági szempontból volt nyereséges betéteket felvenni és alacsony hozamú kincstárjegyeket vásárolni. Ráadásul mindezt szinte végtelen tőkeáttétellel és néhány bázispontnyi árfolyamváltozásbeli eltéréssel megtehették. Mindenki sok pénzt keresett és nagy bónuszt kapott.
A bankok 2021-ben kollektíven megvásárolták ezeket a kincstárjegyeket, és nyilvánvaló, hogy az árfolyam azóta sokat esett, és ezért van regionális bankválság.
A legnagyobb aggodalom Hayes szerint az, hogy „strukturális szinten az amerikai bankrendszer nem tud több adósságot vásárolni, mert strukturálisan fizetésképtelen. A Federal Reserve elkötelezte magát a mennyiségi szigorítás mellett, így nem halmoz fel több állampapírt”.
Hayes kifejtette, hogy a piac ezt megemészti, és az árnyalat itt az, hogy az amerikai kincstárjegyek magas kamatai ellenére az arany ára továbbra is magas, és bizonyos piaci szereplők, akik korábban kincstárjegy-vásárlók voltak, érdektelenek.
Jelenleg a bankok nehezen tudnak betéteket vonzani, és nehéz a betéti kamatlábaikat a piacon jelenleg elérhető kamatlábakhoz igazítaniuk. Ez olyan szintű bevételi és adósságkezelési stresszt okoz, amely kritikussá válhat az egész bankrendszer működése szempontjából. Sok kriptopénz-pártolóhoz hasonlóan Hayes is úgy véli, hogy az ilyen időkben a befektetők egy bizonyos csoportja elkezdi megvizsgálni a különböző befektetési lehetőségeket, köztük a bitcoint.
Hayes véleménye arról, hogy a bitcoin miért fog 750.000 dollárra emelkedni
Annak ellenére, hogy a globális és az amerikai gazdaságra vonatkozó kilátások általában borúsnak tűnnek, Hayes még mindig arra számít, hogy a bitcoin árfolyama felül fog teljesíteni. 2026 végére a 750 000 és 1 millió dollár közötti tartományba helyezi a becsült célértéket.
Hayes szerint 2024-ben vagy egy pénzügyi válság fogja a kamatlábakat a 0%-hoz közelíteni, vagy a kormány tovább emeli a kamatlábakat. Azonban nem olyan gyorsan teszik, mint ahogy a pénzt költik, és az emberek továbbra is máshol keresnek jobb hozamokat.
A spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alap esetleges jóváhagyása az Egyesült Államokban, Európában és talán Hongkongban, valamint a felezési esemény, 2024 júniusában vagy júliusában új történelmi csúcsra, 70 000 dollárra emelheti az árfolyamot. Az ATH elérése lesz az a pont, amikor „elkezdődik az igazi móka és az igazi bikapiac”, és a bitcoin belép a „750 0000 és 1 millió dollár közötti felfelé ívelő pályára”.
Arra a kérdésre, hogy a becsült árszint megmarad-e, Hayes egyetértett azzal, hogy a BTC árában mindez után 70-90%-os visszaesés következik be. Ahogyan az minden bikapiac után megtörtént.