Megint csúcson az arany, Peter Schiff újra belekötött a bitcoinba

Az arany új történelmi csúcsot ért el a gazdasági bizonytalanság közepette, miközben a bitcoin-kritikus Peter Schiff ismét támadta az eszköz „digitális arany” szerepét.

Az inflációs félelmek és a geopolitikai instabilitás miatt a befektetők a hagyományos és biztonságos eszközök felé fordultak.

Az arany emelkedik, Peter Schiff ismét megkérdőjelezte a bitcoint

Február 11-én az arany ára unciánként 2 942,70 dollárra, azaz új történelmi csúcsra emelkedett. Az arany szárnyalása hónapok óta tart, köszönhetően az inflációnak, a globális politikai feszültségeknek és Donald Trump kereskedelmi háborúval való fenyegetésének.

A rekordárfolyamra reagálva sok befektető realizálta a nyereségét, ami a nemesfém enyhe visszahúzódását okozta. Ennek ellenére a befektetők többsége továbbra is bikás az arannyal kapcsolatban, az árfolyam jelenleg is 2 900 dollár felett mozog. A 3 000 dollár körüli árfolyamot látva az aranypárti és a bitcoin kritikákról ismert Peter Schiff is megszólalt.

A befektető szerint a bitcoin 100 ezres árfolyama eltörpül az arany szárnyalása mellett. Korábban egyenesen azt állította, hogy a Bitcoin csupán egy mémcoin. A posztja sokakban felháborodást keltett, és többen felhívták a figyelmét az arany valódi értékének hiányára, valamint arra, hogy annak értékét csupán az emberek hite tartja fenn. Schiff a Wall Streetet is bírálta, amiért figyelmen kívül hagyják az arany teljesítményét.

Kyle Rodda, a Capital.com pénzügyi piaci elemzője szerint a kereskedelmi háborútól való félelem hajtja az arany iránti keresletet. Egy globális kereskedelmi háború kockázata hatalmas nyomást gyakorol a fizikai aranyrudak kereskedelmére, és a pénzügyi piacokat a dollárkitettség csökkentésére készteti.

A legutóbbi bejelentések szerint az Egyesült Államok 25%-os vámot vetne ki az alumínium- és acélbehozatalra, valamint megszüntetné a főbb beszállítók, például Kanada és Brazília vámmentességét. Trump emellett általános, 10%-os vámokat javasol a Kínából származó importtermékekre, valamint 25%-os vámmal fenyegeti Kanadát és Mexikót. Új vámokat javasolt az autókra, a számítógépes chipekre és a gyógyszerimportokra is.