Bikapiacra készül az arany, csak nem vettük észre

Peter Schiff közgazdász szerint az arany „a legjobb évére készül 1979 óta, amikor 126%-kal emelkedett”.

Schiff kiemelte, hogy az arany idén eddig több mint 540 dollárt emelkedett, ami „a történelem legnagyobb dollárnyereségét” jelenti. Továbbá kifejtette, hogy „a befektetők még mindig nem vették észre a bikapiacot, és nem vették fel a bányászati részvényeket a portfóliójukra”.

Az arany-párti közgazdász ezen a héten több bejegyzésben is megosztotta nézeteit az X közösségi médiaplatformon, kiemelve az arany árának emelkedését, és megvitatva az aranyra és a kapcsolódó részvényekre ható gazdasági tényezőket.

„Az arany minden idők egyik legjobb évét éli, több mint 26%-kal emelkedett, és ezzel a 2007-es 32%-os emelkedést is meg fogja előzni”osztotta meg pénteken. A nemesfém árfolyama azután emelkedett, hogy a Federal Reserve szerdán 50 bázisponttal csökkentette a kamatlábakat, több mint négy év óta először. Schiff hangsúlyozta:

“Az arany a legjobb év elé néz 1979 óta, amikor 126%-kal emelkedett. A GDX mégis csak 31%-kal emelkedett. Ez azt jelenti, hogy a befektetők még mindig nem vették észre a bikapiacot, és nem vették fel a bányászati részvényeket a portfóliójukba”.

A GDX a Vaneck Gold Miners tőzsdén kereskedett alap (ETF) jelölése, amely az aranybányászatban és a kapcsolódó iparágakban tevékenykedő vállalatok teljesítményét követi.

Schiff arra is rámutatott, hogy az erős teljesítmény ellenére sok kereskedő a legkisebb visszalépésnél is gyorsan eladja az aranybányászati részvényeket. „Ha az arany 40 dolláros emelkedése az aranybányászati részvények 2%-os emelkedését eredményezi, akkor az arany 5 dolláros visszalépése azt eredményezi, hogy a bányászati részvények elvesztik nyereségük felét” – vélekedett.

A közgazdász egy pénteki bejegyzésében hozzátette:

“Az arany eddig több mint 540 dollárral emelkedett 2024-ben, ami a történelem legnagyobb dollárerősödése. Nem véletlen, hogy ez egy olyan évben történik, amikor az államadósság megugrik, és a Fed csökkenti az amúgy is alacsony kamatlábakat, annak ellenére, hogy az infláció jóval a 2%-os cél felett van, és egyre magasabbra tart.”