Kamala Harris végre megszólal a kriptoiparral kapcsolatban
Az amerikai elnökválasztás a finisbe ér, Kamala Harris végre beszélt a kriptóról. Egy new yorki adománygyűjtő eseményen az alelnök világossá tette, hogy ha elnök lesz, támogatni fogja a mesterséges intelligenciába (AI) és a kriptóba való befektetéseket.
A befektetők és az egész közösség úgy érezte, hogy a Biden-kormány alatt elfojtották őket, és már hónapokkal ezelőtt várták Kamala jóváhagyását.
Össze fogjuk hozni a munkásokat, a kisvállalkozókat, az innovátorokat és a nagyvállalatokat. Együttműködünk annak érdekében, hogy befektessünk Amerika versenyképességébe, Amerika jövőjébe. Támogatni fogjuk az olyan innovatív technológiákat, mint az AI és a digitális eszközök, miközben megvédjük a fogyasztóinkat és a befektetőinket.
De miben lesz más, mint Biden megközelítése?
Ne feledkezzünk meg Donald Trumpról sem, aki azt ígérte, hogy kirúgja az SEC elnökét Gary Genslert, akit az iparág igazán nem kedvel. A múlt héten Trump bitcoinnal fizetett egy kriptotémájú bárban New Yorkban. Mielőtt Biden visszalépett volna, Trump azt mondta, hogy kriptohadsereget hoz létre, hogy harcoljon ellene.
Kamala gazdasági javaslatai kifejezetten azokra a választókra irányulnak, akik a magas árakkal küzdenek. Ez politikai rémálom volt a Biden-kormány számára, így érthető, hogy adócsökkentésekre és alacsony- és középosztálybeli háztartások számára szóló programokra összpontosít. Azt mondta:
Biztonságos üzleti környezetet fogunk létrehozni, következetes és átlátható szabályokkal. Befektetünk félvezetőkbe, tiszta energiába és más, jövőbe mutató iparágakba, és leépítjük a felesleges bürokráciát.
Az esemény rekordot döntött – 27 millió dollárt gyűjtve össze – ezzel a legnagyobb adománygyűjtő esemény lett, mióta átvette a helyet a Demokrata párt listájának élén. A jegyek ára 500 dollártól majdnem 1 millió dollárig terjedt. A belépőért cserébe a vendégek fotózási lehetőséget kaptak Kamalával, valamint belépést két másik eseményre: egy „Szabadság ebédre” és egy fogadásra a legnagyobb támogatók számára.
Nagy demokrata nevek, mint Kathy Hochul kormányzó, Chuck Schumer, a szenátusi többség vezetője, valamint hírességek, például Anne Hathaway, Whoopi Goldberg és Billy Porter is megjelentek. Az eseményt úgy hirdették, mint az utolsó lehetőséget, hogy találkozzanak Kamalával New Yorkban a novemberi választások előtt. És bizony, az emberek vastag pénztárcával jelentek meg.
Merre billen a mérleg?
Most a demokraták tele vannak készpénzzel. Kamala, a Demokrata Nemzeti Bizottság és az állami pártok csak augusztusban 361 millió dollárt gyűjtöttek. Ezt összehasonlítva Trump 130 millió dollárjával, amelyet a Republikánus Nemzeti Bizottság gyűjtött ugyanebben az időszakban, látható, miért van Kamalának erős pénzügyi előnye. Szeptember elejére Kamalának és pártjának 404 millió dollár volt a bankszámláján, szemben Trump és a republikánusok 295 millió dollárjával.
A Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse és más iparági elit tagok azt tanácsolták Kamalának, hogy határolódjon el attól az anti-kripto mozgalomtól. Amelyet sokan a Demokrata Nemzeti Bizottsággal (DNC) azonosítanak. Brad azt szeretné, ha Kamala egyértelmű és támogató kriptopolitikát dolgozna ki.
A közvélemény-kutatási adatok szoros versenyt mutatnak az amerikai elnökválasztás előtt. Az NBC News szerint Kamala 49%-kal vezet Trump 44%-ával szemben, ami mindössze 5 pontos különbség. Ez egyelőre annyira szoros, hogy bármerre eldőlhet.
Kamala javára növekvő népszerűsége dolgozik. A támogatottsági mutatója 16 ponttal emelkedett július óta, ami a legnagyobb növekedés az NBC News közvélemény-kutatásai szerint George W. Bush 9/11 utáni megugrása óta.
De Trump még mindig előnyben van bizonyos területeken. Például a gazdasági kérdésekben, ahol erősebbnek tartják, különösen az infláció és a határvédelem terén. Ezek fontos témák a billegő államokban, és döntő tényezők lehetnek a választók számára az elnökválasztás során.