Állampolgárságot kapott Buterin Montenegrótól, az ország blokklánc központtá válna

A kis délkelet-európai ország mindent megtesz azért, hogy felhelyezze magát a blokklánc-és kriptoiparág térképére. Az Ethereum társalapítójának, Vitalik Buterinnek állampolgárságot adott, hogy a népszerű kriptós személyiséggel reklámozhassa magát.

A montenegrói kormány azzal próbálja meg korábbi ígéreteit teljesíteni, hogy a hírek szerint állampolgárságot adott Vitalik Buterinnek, az Ethereum társalapítójának.

Az RTCB montenegrói hírportál arról számolt be, hogy Zdravko Krivokapić miniszterelnök Buterintől azt kérte, hogy segítse a délkelet-európai országot a blokklánc innovációs központjává válni.

Úgy tűnik, hivatalos bejelentés nem történt, azonban Milojko Spajić pénzügyi és szociális jóléti miniszter egy fotót osztott meg a közösségi médiában, amin Buterin a montenegrói útlevéllel pózol.

Montenegró április 7-én látta vendégül az Ethereum társalapítóját a Future Now! panelbeszélgetésen, amelynek házigazdája Spajić miniszter volt. Az összejövetelen Buterin, Vlad Zamfir Ethereum-kutató, Boris Mamlyk, a Memphisi Egyetem jogi professzora és Spajić miniszter a blokklánc identitás jogszerűségéről, az okosszerződésekről és más érdekes, blokklánc technológiához kapcsolódó témákról beszélgettek.

Jöhetnek a montenegrói DAO-k

Egy április 4-i találkozón Krivokapić miniszterelnök, Buterin és több más kormánytisztviselő megvitatta Montenegró lehetőségeit a blokkláncipar szempontjából – számolt be a Mina helyi hírportál. Az egyik fontos szempont, amely szóba került, az volt, hogy hogyan kellene az országnak szabályoznia a kriptovalutákat.

Spajić miniszter kijelentette, hogy szeretné, ha országa szigorúan fellépne az iparág bűnözőivel szemben, de úgy érzi, a méltányosság ösztönözné a növekedést és „csökkentené a szürkegazdaságot minden területen”. Hozzátette:

„Montenegró arra törekszik, hogy a blokklánc technológia innovációs központjává váljon, hangsúlyt fektetve a törvényes iparág minden előnyére, amely vonzó szabályozást eredményez”.

Montenegró kormánya még csak most kezdi magát beleásni a bonyolult szabályozási folyamatokba, amelyek a blokklánc technológia különböző rendszereibe való integrálásával járnak.

A Future Now! rendezvényen a panelbeszélgetés résztvevői arra a kérdésre összpontosítottak, hogy az emberek hogyan hozhatnak létre legálisan közösséget a blokklánc segítségével, hogyan igazolhatják legálisan a személyazonosságukat, és hogyan maradhatnak védve az adatlopásokkal szemben. Mamlyk azt javasolta, hogy a decentralizált autonóm szervezetek (DAO) DAO tokeneket bocsáthatnának ki, hogy az emberek tagként igazolhassák személyazonosságukat, miközben védik a magánéletüket. Buterin azonban azt mondta, hogy egyetlen olyan mágikus megoldás sincs, amely pikk-pakk elbírna a rossz szereplőkkel.

Amikor arról kérdezték, hogy Montenegrónak engedélyeznie kellene-e, hogy a cégek DAO-ként regisztráljanak, Buterin Wyomingra utalt, amely jogi személyként ismeri el a DAO-kat. Szerinte a decentralizált irányítás ilyen jellegű alkalmazása „jó első lépés”, és „jó kiindulópont” lehet Montenegró számára.