Mesterséges intelligencia segítségével küzd elveszett bitcoinjaiért a „szeméttelepes” férfi
James Howells története a világ egyik legismertebb elveszett Bitcoin-esete. A brit informatikus 12 évvel ezelőtt véletlenül kidobott egy merevlemezt, amelyen 8000 BTC volt tárolva. Azóta próbálja megszerezni az engedélyt, hogy feltárhassa a hulladéklerakót, ahol a meghajtó található. Most új fejezet kezdődik az ügyében, ugyanis a bírósági kudarc után mesterséges intelligencia segítségével próbálja megnyerni a fellebbezést.
Újabb jogi csata a Bitcoinért
James Howells megerősítette, hogy hivatalosan is fellebbezést nyújtott be a londoni Királyi Fellebbviteli Bírósághoz. A célja az, hogy megváltoztassa a High Court korábbi döntését, amely elutasította az ásatási engedély iránti kérelmét.
„Bízom az érveim jogi megalapozottságában, és úgy vélem, hogy jogos alapom van arra, hogy sikerrel járjak” – nyilatkozta Howells.
A High Court bírája, Keyser KC azonban azt állította, hogy az ügynek nincs reális esélye a sikerre, és elutasította Howells keresetét. A Newporti Városi Tanács korábban azzal érvelt, hogy a feltárás komoly környezetvédelmi kockázatokat jelentene, és a hulladékkezelési engedélyek megsértését eredményezné.
A mesterséges intelligencia az ügyvéd szerepében?
A legutóbbi bírósági kudarc után Howells megvált korábbi jogi csapatától, amely eredetileg ingyenesen képviselte volna őt a visszaszerzett Bitcoin egy százalékáért cserébe. Úgy döntött, hogy magát képviseli a fellebbezési eljárás során, és egy mesterséges intelligencián alapuló jogi asszisztenst használ fel az ügyében. „Részletesen ismerem az ügyemet és a vonatkozó jogszabályokat, így egy mesterséges intelligencia által támogatott önálló peres félként képviselem magam” – mondta. Ez a lépés nemcsak egyedi, hanem előremutató is lehet a jogi szektorban, mivel egyre több mesterséges intelligencia alapú eszközt alkalmaznak jogi ügyekben.
Megéri harcolni?
Howells története jól példázza a Bitcoin korai napjaiból származó elveszett vagyonok problémáját. A jelenlegi árfolyam szerint 8000 BTC több százmillió dollárt ér, így nem meglepő, hogy Howells minden lehetséges módon próbálja visszaszerezni az elveszett eszközt. A kérdés azonban továbbra is fennáll: vajon sikerrel járhat-e? Az engedélyek megszerzése és a technikai kihívások leküzdése óriási akadályokat jelentenek, és a mesterséges intelligencia bevonása sem garantálja a sikert.
Konklúzió
James Howells nem adja fel a harcot, és most egy innovatív megoldással próbál áttörést elérni az ügyében. A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet játszik a jog világában is, de vajon képes lesz-e segíteni egy elveszett Bitcoin-vagyon visszaszerzésében? A következő hónapokban kiderülhet, hogy a technológia vagy a jogi akadályok kerekednek felül.