AI Jézus Krisztus: Egy svájci templomban hologram formájában jelent meg a megváltó

A messiás kibernetikus második eljövetele az egyik legrégebbi svájci templomban valósult meg. Az AI Jézus Krisztus fáradhatatlanul hirdeti az igét a hívek legnagyobb örömére.

A Svájcban található Szent Péter kápolna egy futurisztikus művészeti installációt kínál látogatóinak nem más, mint Jézus Krisztus alakjában. A mesterséges intelligencián alapuló projekt most élesben működik Luzernben, a több mint 81 000 lakossal rendelkező történelmi hegyvidéki városban.

Az AI Jézus a Deus in Machina nevet viseli. A gyóntatófülkében egy képernyő mögött ül, tanácsokat ad és a feltett kérdésekre több mint 100 nyelven képes választ adni. A projekt informatikusok, mesterséges intelligenciával foglalkozó mérnökök és teológusok együttműködéséből született.

Mi jöhet még az AI Jézus után, mesterséges pokol?

Az AI messiás az Újszövetség alapján ad tanácsokat Isten megtalálására, az erőszak körforgásának megtörésére és még a legkényesebb teológiai dilemmákra is válasszal szolgál, például a beteg idős emberek eutanáziájára vonatkozóan.

„A te feladatod nem az, hogy ítélkezz, hanem hogy szeretettel viseltess”, magyarázta a mesterséges megváltó.

Amikor az erőszak körforgásának megtöréséről kérdezték, az animált NFT-szerű Jézus nyugodtan kijelentette: „A válasz az ima és nem a megtorlás keresése”.

A Szent Péter-templomban működő plébánia célja, hogy segítsen az embereknek megtalálni Istent azzal, hogy interaktív oktatási forrást biztosít a kereszténység kutatásához.

Azonban neves teológusok, mint például a Luzerni Egyetem szülötte, Peter Kirchschläger professzor, arra a következtetésre jutottak, hogy a kiállítás mögött álló gépezetnek nincs meg az erkölcsi felhatalmazása ahhoz, hogy megfelelően képviselje a keresztény hit alapvető elveit és gyakorlatát.

A kiállítás decemberig a „Béke legyen veled, testvér” felirattal köszönti a látogatókat. Ezt követi a Biblia egyik leggyakrabban használt aforizmája: „A bizonytalanság és kétségek idején ne feledd, hogy a hit hegyeket mozgathat meg”.

A több száz teológusból álló csapat – Philipp Haslbauer és Aljosa Smolic, az Immersive Realities Center munkatársai vezetésével – arra ösztönözte az embereket, hogy kritikusan gondolkodjanak az installációról, megerősítve, hogy az animált Jézus nem a valódi megváltó helyettesítésére szolgál.

A modern kor technológiája nem csak a lelki, de a testi megtisztulást is megkönnyíti az emberek számára. Egy japán cég nemrégiben bemutatta az emberi mosógépet, amely megkönnyíteni hivatott a mindennapi teendőket.