Abháziában virágzik a kriptobányászat a tiltások ellenére

Abházia, egy tisztázatlan státuszú terület a Kaukázusban. 1992 óta de facto független állam, azonban függetlenségét csak Oroszország, Nicaragua, Venezuela, Vanuatu és Nauru ismerte el. Ezen a területen az elmúlt néhány évben rohamos megnőttek a kriptovaluta bányászattal kapcsolatos tevékenységek, habár 2018 óta illegális a bányászat.  A vámhatóságok  arról számoltak be, hogy az elmúlt hat hónapban nagyjából 589 000 dollár értékű bányászati ​​hardver lépte át az eredetileg Grúziához tartozó autonóm tartomány határát.

A Nuzhnaya Gazeta szerint a kriptovaluta bányászati ​​eszközök behozatala jogilag megengedett. Az importőröknek a hardverek értékének 1%-át és 10% ÁFA-t kell adóként megfizetniük. A Dél-Kaukázusban nem elismert állam azt állítja, hogy 2020 eleje óta csak a kriptovaluta bányászgépek behozatalának köszönhetően több mint 84 100 dollár folyt be adók formájában a kasszába, így az államnak kifejezetten jól jön a bányászati eszközök importja.

Illegális bányászok elfogása

Guram Inapshba, a nemzeti vámbizottság vezetője azt nyilatkozta, hogy az országban a kriptovaluta bányászatban nem vesznek részt külföldiek és nem is finanszírozzák azt. A helyi lakosság viszont aktívan benne van a bányászati hardverek importjában. 2018 decemberében a kormány betiltotta az összes kripto-bányászati ​​tevékenységet, hivatkozva az ország elektromos rendszerének kapacitáshiányára. A mini állam kormánya kijelentette, hogy Abházia állampolgárai elsőbbséget élveznek az energiaellátást illetően, így nem korlátozhatják a lakossági fogyasztókat.
Nemrégiben, Venezuelában lett illegális a kriptovaluta bányászat az állami tulajdonú épületekben, mivel a hardverek óriási energiaigénye miatt akadozott az energiaellátás a dél-amerikai országban.