A WEF nyomkövető mikrochipeket ültetne az emberekbe
A legújabb, rendkívül ellentmondásos technológia/politika, amelyet a Világgazdasági Fórum (WEF) normalizálni kíván, az emberekbe nyomkövető mikrochipek ültetésének ötlete.
Nem is olyan régen még összeesküvés-elméleteket gyártó őrültként utasították el azokat, akik egy olyan jövőről spekuláltak, ahol az emberek ilyen szintű nyomonkövetését szorgalmaznak. Ma pedig ott járunk, hogy a világ elitjének leghangosabb vezetője szívélyesen támogatja az ötletet.
A WEF amellett érvel, hogy a chipek beültetését a gyermekekbe a szülők „komoly, racionális” lépésnek tekinthetik. Mindez a szervezet honlapján található blogbejegyzésben bukkan fel, amelyet a kiterjesztett valóság (AR) jövőjének és az úgynevezett „kiterjesztett társadalomnak” szenteltek.
A Világgazdasági Fórum az AR széleskörű hasznosságát emlegeti az olyan területeken, mint az egészségügy, az oktatás és a szakmai környezet, azzal az alapgondolattal, hogy iránymutatást ad arra vonatkozóan, hogyan lehet „etikusan” szabályozni ezt a hatalmas lehetőséget. A kiterjesztett valóságot és a hasonló technológiákat transzformáló hatásúnak ítéli meg. Azonban azt is kihansgúlyozza, hogy ezen modern megoldások felhasználására „megfelelő támogatásra, jövőképre és merészségre” van szükségük.
Ugyanakkor nem világos, hogy a „merészség” miért került bele a szükségkosárba, hacsak nem eufemizmusként szolgál a WEF által megfogalmazott néhány eléggé felháborító „vízió” eladásához. Ilyen például a gyógyszerek/drogok olyan agyi implantátumokkal való helyettesítése, amelyek elektromos impulzusokkal manipulálják a testet, vagy az emberbe műtéti úton beültetett mindenféle chip használatának ötlete.
A WEF szerint a mikrochipek is olyan kiegészítővé válnak majd, mint a szemüvegek
„Bármilyen ijesztően hangzanak is a chip-implantátumok, ezek egy természetes evolúció részét képezik, amelyen más eszközök egykoron már keresztülmentek.” Ezekután aWEF picit abszurd módon a hallókészülékekhez és szemüvegekhez hasonlította a mikrochipeket.
„A hallókészülékek vagy a szemüvegek viselete mára már nem olyasmi, ami miatt megbélyegeznék az embereket. Ezek kiegészítők, sőt, divatcikknek számítanak. Hasonlóképpen az implantátumok is árucikké fognak válni. Ha ez valószínűtlennek hangzik, akkor gondoljon a jelenleg használt alternatívákra. A gyógyszerek gyakran azért mutatnak nem kívánt hatásokat, mert egyszerre több biológiai folyamatra hatnak. Aki hosszú távú gyógyszeres kezelés alatt áll, az talán kipróbálhatna helyette egy olyan implantátumot, amely nagyon pontos elektromos vagy optikai impulzusokat küld.
Az implantátum beültetése nyilvánvalóan invazívabb, mint egy szemüveg felvétele. Általában az implantátumok orvosi állapotokhoz kapcsolódnak. Az, hogy egy adott eszköz mennyire válik általánossá, a technológia funkcionalitásától függ, valamint attól, hogy mennyire integrálódik az Ön testébe és mindennapi életébe(stílusába)”.