A Tether lépett: 32 terrorizmushoz köthető címet fagyasztott be
A Tether bejelentette, hogy 32, összesen 873 118,34 dollárt tartalmazó címet fagyasztott be, amelyekről kiderült, hogy az Izraelben és Ukrajnában zajló terrorista és háborús cselekmények finanszírozásához kapcsolódnak.
A világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója az X-en (Twitteren) számolt be az esetről, a részletes nyilatkozat pedig a cég oldalán megjelent blogbejegyzésben olvasható.
A nyilatkozatból kiderült, hogy a Tether szorosan együttműködik az NBCTF-fel, az izraeli terrorelhárítási nemzeti irodával, amely kriptovalutákkal finanszírozott terrorista és háborús cselekmények visszaszorításán fáradozik. Mindezzel a stabilcoin-kibocsátó megerősítette elkötelezettségét a világ bűnüldöző szerveivel való szoros együttműködés mellett: eddig világszerte 31 ügynökséget és 19 joghatóságot támogatott különböző jellegű bűncselekmények felgöngyölítésében.
A Tether ezúttal 32 címet fagyasztott be, amelyek összesen 873 118,34 dollárt tartalmaznak, mivel ezekről kiderült, hogy olyan tiltott tevékenységeket folytatnak, amelyek célja az Izraelben és Ukrajnában folyó terrorizmushoz és háborúhoz köthető bűncselekmények támogatása. A cég szerint a címek befagyasztása és az ellopott pénzeszközök visszaszolgáltatásának esélye jól mutatja azokat az innovatív új képességeket és biztonsági szinteket, amelyeket a blokklánc-technológiák hozhatnak a globális pénzügyi rendszerbe.
A Tether vezérigazgatója, Paolo Ardoino a következő kijelentéseket tette a témával kapcsolatos nyilatkozatában:
„A kriptovaluta hatékony eszköz, de nem a bűncselekmények eszköze. A közhiedelemmel ellentétben a kriptovaluta-tranzakciók nem névtelenek; ezek a leginkább nyomon követhető eszközök. Minden tranzakció rögzítésre kerül a blokkláncon, így bárki nyomon követheti az alapok mozgását. Következésképpen elkerülhetetlen azoknak a bűnözőknek a beazonosítása, akik elég bolondok ahhoz, hogy kriptovalutákat használjanak illegális tevékenységeikhez.”
A Tether proaktív intézkedései, amelyek célja a világ bűnüldöző szerveivel való együttműködés, kihangsúlyozzák a kriptovaluta ágazat képességét a bűncselekményekhez köthető felhasználás hatékony megakadályozására. Ez az eset is egyértelműen rávilágít a blokklánc-tranzakciók nyomon követhetőségére, ami elrettentő erejű lehet az illegális tevékenységeket űző bűnszervezetek vagy bűnelkövetők számára.