A Telegram hamarosan elindítja saját tárcáját
A Telegram ebben a hónapban készül elindítani a Telegram Open Network (TON) blokkláncra épülő kriptotárcát.
A Telegram Wallet lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kriptovalutákat, például bitcoint vásároljanak vagy adjanak el. Egyesek egyébként már hozzáférhetnek a funkcióhoz, a teljeskörű bevezetés Halil Mirakhmed, a Telegram Wallet operatív vezetője szerint várhatóan valamikor novemberben kezdődik meg, elsősorban Afrikában és Dél-Amerikában.
A Telegram Wallet egy ún. custody tárca lesz, amivel jelentősen megkülönbözteti magát az olyan önkezelő tárcáktól, mint például a MetaMask. Mindez annyit jelent, hogy a felhasználók a kriptovaluták tárolását egy harmadik félre bízzák, azaz közvetlenül nem rendelkeznek az eszközökkel. Ahhoz például, hogy a tárcából bitcoint utalhass ki, elegendő BTC-vel kell rendelkezned, hogy az fedezni tudja a Telegram Wallet díját.
Mirakhmed elmondása szerint a platform több okból választotta a custody megoldást. Többek között azért, hogy a kezdő kriptósok számára egy egyszerű felületet biztosítson. Szerinte ugyanis a saját, letétkezelő nélküli tárcák rendkívül bonyolultak lehetnek, és egy zöldfülű számára nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha szabad kezet kap a helyreállító kód tárolásában vagy a tárca kezelésében.
A Telegram Wallet célja, hogy a felhasználók számára leegyszerűsítsék a kriptovaluta tárca használatát. Azt szeretnék emellett, hogy ha valaki pénzt akar küldeni neked, anélkül is megtehesse, hogy tudná, mi a tárcacímed.
A custody és a self-custody tárcák között a lényegi különbség az, hogy bár a custody tárcák kényelmesebbek, kevésbé biztonságosak – hiszen mégiscsak egy harmadik félre bízod digitális eszközeid védelmét. Ha viszont a self-custody mellett döntesz, mindenképpen érdemes figyelembe venni, hogy a privát kulcs megőrzése kizárólag a te dolgod lesz; ha azt elveszíted, az ügyfélszolgálat sem tud majd segíteni visszaállítani tárcádat.