Nem kér a jogi problémákból a SushiSwap, inkább alapítványokat hoz létre
A jövőbeli jogi problémák elkerülése érdekében a SushiSwap új szervezeteket hoz létre a Kajmán-szigeteken és Panamában, a projekt felhasználói viszont aggódnak a döntés miatt.
A DeFi protokoll október 26-án döntött úgy, hogy új alapítványokat indít Közép-Amerikában. Mivel a különböző szabályozó hatóságok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a kriptovalutákra, a SushiSwap ezekkel az alapítványokkal szeretne javítani a jogi struktúráján, hogy elkerülje a bírságokat vagy az esetleges korlátozásokat. A SushiSwap közleménye szerint már fel is fogadtak egy jogi tanácsadót, hogy megtervezze a projekt új jogi keretrendszerét.
Az alapítványokon kívül egy harmadik szervezetet is létrehoz a SushiSwap
A Kajmán-szigeteki alapítvány elsősorban a blokklánccal kapcsolatos irányítási feladatokat kapott. A szervezet emellett kezelni fogja a költségvetést és a különböző támogatásokat is. Panamában pedig többek között a Kashi platformot és az okosszerződéseket fogják kezelni, de a panamai alapítvány feladata lesz a szolgáltatókkal való kapcsolattartás és a segítségnyújtás is.
A SushiSwap a két alapítvány mellett egyébként egy „Panamai Vállalat” nevű szervezetet is létrehoz, amely elsősorban a front-end megfelelő működéséért fog felelni.
És bár a javaslatot már elfogadták, a SushiSwap pedig jelenleg a projekt megvalósításán dolgozik, a felhasználók nem reagáltak túl pozitívan a döntésre. Nagyon sokan megkérdőjelezték az alapítványok szükségességét, hiszen még ha most ez is tűnik a legjobb megoldásnak, az új szervezetek hosszú távon befolyásolhatják a protokoll működését.
A javaslatot létrehozó csapat egyik tagja a közösség aggályaira reagálva elmondta, hogy többek között azért javasolták az alapítványok elindítását, mert a protokoll jellege miatt ez tűnik a leglogikusabb megoldásnak, emellett pedig az alapítványok nem kereskedelmi célúak, így haszonélvezőik sincsenek. Az alapítványoknak továbbá társasági adót sem kell majd fizetniük.