A SOL ára egyre feljebb tör, el lehetne érni az 1000 dollárt is?
Az elmúlt egy évet vizsgálva az látható, hogy a Solana (SOL) árfolyama 2025 eleje óta folyamatosan emelkedik, bár ezt az emelkedést azért időnként egy-egy komolyabb korrekció megszakítja. Magát az emelkedő trendet a kriptopiacok általános emelkedése és a pozitív technikai fejlemények hajtják leginkább. Az olyanok, mint az, amelyről január harmadikán számoltak be. Eszerint a Solana blokklánc már elérte a kvantumellenállási szintet.
A cikk írásának pillanatában 217 dollár körül van a Solana árfolyama (most: SOL Price ), és mostanra a novemberi csúcsok után megindult csökkenésből egyértelmű emelkedésbe fordult. Ezt mutatják a tranzakciós számok is. Ha a 220 dolláros 50DMA fölé is eljut, akkor nyitva állhat az ajtó egy gyors emelkedés előtt a 260 dollár felé.
Elmélkedés a SOL 2025-ös lehetőségeiről
A kriptopiacok úgy általában valószínűleg megtartják pozitív lendületüket Donald Trump kriptopárti amerikai elnök január 20-i Fehér Házba költözése előtt, ami szintén kedvezhet a Solanának. Így a SOL árfolyama valószínűleg továbbra is erősen figyelembe ajánlott. Főleg ha a következő hetekben újabb korrekció ütne be a kriptopiacon. Mivel a befektetők 2025-ben is ütős évre számítanak a kriptovaluták világában. Ennek legnagyobb mozgatórugója az lehetne, ha a Trump-kormányzat és a Kongresszus tényleg véghezvinné egy stratégiai Bitcoin-tartalék létrehozásának tervét. 2021-ben, a Solana 2020-as indulása óta eddigi legjobb évében a SOL coin lenyűgöző, több mint 170-szeres profitot generált. Miután viszont a 2022-es 8 dollár körüli mélypontjaihoz képest mára megnyolcszorozta árát, és elérte a CoinMarketCap szerint a 104 milliárd dollár körüli piaci kapitalizációt, arra nem kell számítani, hogy 2025-ben megismétli a 2021-es szárnyalást. Ennek ellenére sok kriptoinfluenszer úgy átja, hogy egy négyszeres növekedés egyáltalán em földtől elrugaszkodott elképzelés, pedig azért ez már majdnem 1000 dolláros árat feltételezne.
Ez nagyon optimistának tűnhet. De nem lehet megjósolni sem, hogy mit válthat ki az, ha az USA egy stratégiai tartalék bejelentésén keresztül globális versenyt indít a BTC felhalmozására. Ez a BTC árát kilőheti. Azzal pedig a kockázatázatvállalási hajlandósághoz viszonyított lehetőségeinek köszönhetően a Solana árfolyama is jelentős exponenciális növekedést könyvelhet el. Persze ez masszív találgatás, egy ultraoptimista forgatókönyv. Mert vannak azért kockázatok is.
A kockázatok
Alapvetően az általános, piacra ható kockázatok a legfontosabbak. Így az amerikai jegybank, a FED is komoly kockázat. Decemberben például a vártnál negatívabb bejelentésük a kockázatosabb eszközök (így a SOL) árának csökkenéséhez vezetett. Ahogy az amerikai gazdaság 2025-ben halad előre, a további kamatcsökkentés vagy bármilyen likviditáskönnyítés mellett szóló érv jelenleg nagyon gyenge. Így bárki, aki arra számít, hogy a 2020/2021-es évhez hasonló ösztönző intézkedések áradata fogja a piacokat feljebb lendíteni, csalódni fog valószínűleg. Ha pedig a FED-nek újabb kamatemelésekbe kellene kezdenie, hogy lassítsa a felpörgött gazdaságot, az sokkot jelentene a piac számára. De szintén kockázat, ha például a most hivatalba lépő amerikai kormány nem tartja be ígéretét és nem hoz létre stratégiai Bitcoin-tartalékot. Vagy mi történik, ha alapból nem lesz annyira kriptopárti? Számtalan tényező mindkét oldalon, amelyek a SOL árfolyamát bármilyen irányba kilőhetik.