A Solana nagyot ment, de a Bitcoin is átlépte a 38 ezer dollárt

A Bitcoin a szerda reggeli ázsiai kereskedési órákban a 38 000 dolláros szint fölé tört. Ezt az emelkedést azt táplálta, hogy a hét elején újra feléledt a remény, hogy a spot tőzsdén kereskedett alapokat (ETF) hamarosan jóváhagyhatják. Emellett a másik ok az optimizmus mögött az volt, hogy a hagyományos piaci elemzők kamatcsökkentésre számítanak.

kriptopiac

A Solana tokenje vezette az emelkedést a Layer 1-es, vagyis az alap blokkláncok között. A SOL árfolyama majdnem 8%-ot ugrott meg az elmúlt 24 órában, és ezzel vissza tudta fordítani a múlt héten elszenvedett veszteségeket. Az Avalanche AVAX tokenje is 6,6%-ot dobbantott, míg a Dogecoin is 5% fölött emelkedett.

A Bitcoin lendülete kedden késő este kezdett gyorsulni, miután a Federal Reserve vezetője, Chris Waller azt mondta, hogy a legutóbbi adatok a gazdaság lassulására és az infláció folyamatos mérséklődésére utalnak. Ez szerinte azt mutatja, hogy a jelenlegi intézkedések a “megfelelő helyen” vannak.

Waller azt is elmondta, hogy ha az infláció tovább csökken, akkor jó érv lehet a néhány hónapon belüli kamatcsökkentési intézkedés mellett.

Az ilyen kamatdöntések hajlamosak eléggé megmozgatni a piacokat. A magasabb kamatlábak általában azt jelentik, hogy a kockázatos eszközök, például a részvények és a kriptovaluták iránti kereslet visszaesik, mivel a befektetők nagyobb hozamot szerezhetnek a kevésbé kockázatos eszközök által is, így például a kötvényekbe fektethetnek.

Másrészről viszont a Standard Chartered globális bank duplán megerősítette áprilisi előrejelzését, amely szerint a bitcoin 2024 végére eléri a 100 000 dollárt. Az elemzők azzal érveltek, hogy több spot bitcoin ETF várható jóváhagyása “valószínűleg a vártnál hamarabb bekövetkezik”, ami katalizátorként hathat a teljes kriptopiacra. Így ez a bitcoin árfolyamának is egy komoly löketet adhat.