A play-to-earn és a Pomerdoge jövője: feledés vagy mainstream?

2023-ban, amikor a blokklánc már egy mindennapi kifejezés a technológián alapuló világunkban, a hagyományos videójátékokat is lassan leváltják a blokkláncra épülő play-to-earn játékok. Egy nemrégiben készült jelentés szerint 2026-ra világszerte az emberek legalább 25%-a naponta legalább 1 órát a metaverzumban fog tölteni, és a globális vállalkozások 30%-a várhatóan rendelkezik majd metaverzum projektekkel és szolgáltatásokkal.

A P2E nem csak kellemes és magával ragadó szórakozási lehetőséget kínál, hanem képes megváltoztatni a szórakozásról alkotott elképzeléseinket is. Segítségével a szórakozás többé nem passzív tevékenység – interaktívvá válik, és jutalmazza azokat, akik részt vesznek benne, ami óriási hatással lehet a szórakoztatóipar jövőjére.

De hogy mit is jelent pontosan a P2E, mi az a Pomerdoge, és hogyan lehetséges az, hogy a puszta szórakozás összekötődjön a pénzszerzéssel, azt most elmagyarázzuk.

Mik azok a play-to-earn játékok?

Egyszerűen fogalmazva, a „play-to-earn” játékok koncepciója azon alapul, hogy felhasználói játszás közben pénzt, vagy más, valós értékű jutalmakat szerezhetnek. Ezek a valós értékkel bíró elemek leggyakrabban karakterek, vagy azok öltözetei, képességei, különleges kiegészítői formájában jelennek meg, és természetesen vonatkozik rájuk a “minél ritkább, annál értékesebb” elv. Az előbb felsorolt dolgok úgynevezett nem-helyettesíthető-tokenek, tehát NFT-k formájában léteznek, amikkel a játékosok szabadon kereskedhetnek. Sok játék – köztük a Pomerdoge is – saját platformot, piacteret biztosít, ahol a felhasználók egymás tokenjeit vehetik meg, vagy adhatják el sajátjaikat.

A hagyományos játékokkal ellentétben, ahol a játékbeli tárgyakat a felhasználó kizárólag a játékon belül birtokolja, (tehát az a való életben semennyit nem ér) és a játékot létrehozó vállalatok tulajdonában vannak, az NFT-k lehetővé teszik a játékosok számára, hogy saját maguk váljanak az általuk megvásárolt egyedi eszközök tulajdonosaivá.

A hagyományos játékoknál nincs más ösztönző a játékra, mint a puszta szórakozás. Az elképzelés egyirányú: te megveszed a játékot, és hacsak nem vagy profi esport-játékos vagy nagy rajongótáborral rendelkező streamer, soha nem fogod tudni pénzzé tenni a játékba fektetett idődet. Ezzel szemben a blokkláncjátékok lehetőséget kínálnak arra, hogy valódi pénzt keress, miközben azt csinálod, amit szeretsz, és amivel egyébként is töltenéd a szabadidődet.

Mivel a blokklánc technológia lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bárhonnan, bármikor tranzakciókat indíthassanak, a játékosok – függetlenül attól, hogy kik ők, vagy hol vannak a világon – a nap bármely órájában megkaphatják fizetségüket a játékban megszerzett dolgaikért.

A play-to-earn jövője

Egy jelentés szerint a videojátékok ma már 336 milliárd dolláros iparágat képviselnek, amely a szoftverek, hardverek és szellemi tulajdon széles skáláját foglalja magában. Fontos, hogy szinte az összes játékalapú gazdasági tevékenység központosított, így a fejlesztők és kiadók profitálhatnak mesterművükből és rendelkeznek a játékukban zajló mindenre vonatkozó jogokkal. A play-to-earn alapú játékok megjelenésével az iparág jelentős átalakulásba kezdett, melynek legfőbb mozzanata, hogy a fejlesztők mellett a játék felhasználói is pénzt szerezhetnek.

A közelmúltban számtalan példa világított rá, hogy a P2E játékokban lehetőség rejlik egy új gazdaság kiépítésére. Az „Axie Infinity” nevű videojáték, amely néhány hónap alatt 4000-ről 2 millió napi aktív felhasználóra nőtt, különösen a Fülöp-szigeteken és Venezuelában vált népszerűvé. A globális déli országok játékosai számára az ebben a digitális világban megszerezhető jövedelem sokkal jelentősebb, mint amit a helyi fizikai gazdaság nyújtani tud.

A globális Play-to-Earn NFT játékpiac mérete 2021-ben 301,73 millió volt, és az előrejelzési időszak alatt várhatóan 85,91%-os CAGR-rel bővül, és 2027-re túllépi az 1 milliárd dollárt.

Pomerdoge

Az egyik legújabb kirptoprojekt, a Pomerdoge egy sokrétű ökoszisztémát épít, amely egyedülálló NFT-ket, egy play-to-earn (P2E) játékplatformot és egy izgalmas mémcoint foglal magába. A projekt megpróbálja forradalmasítani a mémcoin piacot azáltal, hogy a mémkultúra játékos hangulatát összeházasítja egy digitális eszköz kézzelfogható hasznosságával.

Mi is az a Pomerdoge? Ezt a kérdést nemes egyszerűséggel válaszolta meg a projekt mögött álló csapat hivatalos honlapjukon; A Pomerdoge a Pepe, a Doge, a Shiba Inu gyilkosa. Egy olyan szórakoztató P2E játék, mely lehetőséget ad, hogy más kriptokedvelőkkel játssz és építs kapcsolatot.

A köztudatba betörni kívánó projektek egy bevált stratégiája, hogy különböző nyereményjátékokkal és sorsolásokkal csábítják platformjukra a felhasználókat. A Pomerdoge is ezt a figyelemfelkeltő megközelítést használja. Az előértékesítésben való részvétellel a felhasználók esélyt kapnak a meganyeremény, azaz 50 000 dollár értékű eszköz megszerzésére. A fő nyeremény mellett pedig további 100 000 dollár kerül kisorsolásra a POMD tokeneket birtokló, illetve a projekt Twitter, vagy Telegram profiljával interaktáló felhasználók között.

POMD, a projekt hasznossági tokenje

A projekt hasznossági tokenje, a POMD hajtja a platformon belüli összes tranzakciót. Azok számára, akik szívesen lennének részesei ennek a bimbózó ökoszisztémának, a POMD tokenek az előértékesítés első fázisában kedvezményes, 0,0035 dolláros áron kaphatók.

További információkért a Pomerdoge kapcsán kattints az alábbi linkekre:

Weboldal: https://pomerdoge.com/

Telegram: https://t.me/pomerdoge

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***