A MicroStrategy messze jobban teljesít, mint Warren Buffet cége

A Michael Saylor nevével fémjelzett és a Bitcoin befektetéseiről ismert MicroStrategy az eddigi legnagyobb különbséggel teljesít Warren Buffet Berkshire Hathaway néven futó befektetési konglomerátumához képest. A szoftvercég 2.295,74%-ot emelkedett 2020 augusztusa óta, míg a Berkshire Hathaway ugyanezen időtartam alatt mindössze 36,02%-ot tudott emelkedni árfolyamában. Azaz a dotcom-lufi óta a legnagyobb különbséggel előzi meg cég a legendás befektető, Warren Buffet Berkshire Hathaway A osztályú részvényeinek árfolyamát. A Barchart, egy pénzügyi piacokat figyelő és adatokat vizualizáló cég által megosztott grafikon szerint a MicroStrategy és a BRK B osztályú részvénye 0,72-es arányon áll, és gyorsan közelít a dotcom-lufi idején látott csúcsokhoz.

Szinte minden mérőszám szerint jobb a MicroStrategy és a Bitcoin Warren Buffet cégénél

A MicroStrategy 2020 augusztusa óta felülmúlta magának a Bitcoinnak a teljesítményét is. A kriptovaluta ára 673,83%-kal emelkedett, szemben az MSTR 2295,74%-os növekedésével. Warren Buffet negatív véleménye a Bitcoinról távol tartotta a Berkshire Hathawayt a kriptoszektortól. Buffet és néhai üzleti partnere, Charlie Munger nyilvánosan kritizálták a kriptovalutákat. Buffet 2018-ban a Bitcoint „patkányméreg a négyzeten” néven említette meg, míg Charlie Munger azt jósolta, hogy az eszköz értéke 2021-re a nullára zuhan. A bitcoin és a MicroStrategy egyébiránt felülmúlta Warren Buffet Berkshire Hathaway portfóliójának vezető részvényeit is ugyanebben az időszakban. Ezek közé a részvények közé tartozik a Bank of America, az American Express és az Apple. A Bank of America és az American Express 2020 augusztusa óta átlagosan 76,15%-ot, illetve 171%-ot, míg az Apple 86%-ot emelkedett.

A bitcoin és az MSTR megelőzte az S&P 500-at is, amely 71,31%-os emelkedést regisztrált. A MicroStrategy 2020. augusztus 11-én vett először bitcoint stratégiai tartalékeszközként, 250 millió dollárért 21454 bitcoint vásárolt. Azóta a vállalat vásárlási hullámban van, és szinte minden hónapban hajtott végre bitcoin-vásárlásokat. A Bitcoin Treasuries adatai szerint a szoftvercég a legnagyobb vállalati Bitcoin-tulajdonos, 279420 BTC-s állományával, amelynek értéke 25,3 milliárd dollár a bitcoin jelenlegi árfolyamán számolva. A MicroStrategy jelenleg az összes forgalomban lévő bitcoin több mint 1%-át birtokolja. A vállalatnál 1 BTC átlagos költsége 42692 dollár. Legutóbbi vásárlása november 11-én történt, amikor további 27200 bitcoint vett 2,03 milliárd dollár értékben.

Saylor hatással van más cégekre is

A cégvezető Michael Saylor pedig nagyon sokat posztol és beszél a kriptókról. Saylor nemrég azt jósolta, hogy a bitcoin ára a következő 21 évben 13 millió dollárra emelkedhet. A MicroStrategy megadta a lökést más vállalatok számára, hogy a bitcoint stratégiai tartalékeszközként alkalmazzák az infláció elleni védekezés és a részvényesi érték növelése érdekében. A Solidion Technology, egy amerikai székhelyű, akkumulátor-alapanyagokat gyártó vállalat november 14-én jelentette be, hogy tartalékeszközként bitcoint vásárol. A Solidon nyilvánosságra hozta terveit, miszerint a felesleges készpénztartalékának 60%-át további bitcoin vásárlására és a teljes bitcoin-állományának növelésére kívánja fordítani. Hozzátették, hogy az egyéb befektetésekből, például pénzpiaci számlákból származó kamatbevételeket bitcoinra fogják átváltani. Hasonlóképpen, májusban a tokiói tőzsdén jegyzett Metaplanet befektetési vállalkozás is bejelentette, hogy tartalékeszközként fogadja el a bitcoint.