A Microsoft után az Amazon részvényesek is bitcoint akarnak

Pont a napokban írhattunk arról, hogy a Microsoft elutasította azt a részvényesi kezdeményezést, amely szerette volna elérni, hogy a gigacég a mérlegére vegyen bitcoint. Maga az elutasítás értelemszerűen nem volt örömteli hír a kriptoszektor számára. Viszont rámutatott, hogy a legnagyobb kriptovaluta már a világ legnagyobb cégeinél is aktuális téma. Mi sem erősítheti ezt jobban, mint a tény, hogy az Amazon (AMZN, pénzügyi) részvényeseinek egy csoportja a Nemzeti Közpolitikai Kutatóközpont (NCPPR) vezetésével ugyanezt javasolta nemrégiben. Az NCPPR volt egyébként a kezdeményezője a bitcoin mérlegre vételi javaslatnak a Microsoft oldalán is.

Az Amazon is megvizsgálja a bitcoinba történő befektetés lehetőségét

Az Amazon esetén a javaslat konkrétan azt terjeszti elő, hogy a cég 5%-ot fektessen bitcoinba. A 2025-ös közgyűlésen felülvizsgálatra kerülő javaslat azzal érvel, hogy a bitcoin a legtöbb eszköz, köztük a vállalati kötvények teljesítményét is felülmúlta. És ezért az Amazon részvényesek érdeke lenne az eszköz mérlegre vétele. Érdekes módon a MicroStrategy, a vállalat, amely a bitcoin tartalékképzés élharcosa, az Amazon részvényárfolyamához képest az elmúlt egy évben lényegesen jobb, 537%-os eredményt ért el. És ahogy a bevezetőben már említésre került, ez a javaslat ismét rávilágított a bitcoin növekvő intézményi elfogadottságára is.

Talán az év elején megjelenő és jóváhagyott Bitcoin spot ETF-ek hozták az áttörést. De azóta nagyon megugrott a korábban kriptóktól távol álló cégek érdeklődése is. Ez jól illeszkedik ahhoz a trendhez, hogy a nagy cégek, mint a Tesla és a Block, kriptovalutákat építenek be a működőtőkéjükbe. Az NCPPR úgy véli, hogy a bitcoin idővel inflációvédelmet teremthet. És növelheti a részvényesi érték állandóságát. Az Amazon még nem adott nyilvános választ a javaslatra. Az igazgatótanácsnak elemeznie kell az ötletet, és el kell döntenie, hogy javasolja-e a változtatást a 2025-ös közgyűlésre vonatkozó meghatalmazotti nyilatkozatban. Akármi is lesz majd a döntés, az biztos, hogy az NCPPPR-től számíthatunk még hasonló kezdeményezésekre.