A magyar fotóművész, aki az aktfotókat az NFT-k világába invitálta
Lehet-e egy aktfotó művészi, esztétikus, szenvedélyes, mégis bizalomkeltő is egyben? Bánhalmi Norbert magyar származású fotóművész NFT digitális alkotásain keresztül mutatja be a meztelen fotók kifinomult artisztikáját és a hölgyek legvonzóbb tulajdonságát: az önbizalmat.
„Mi, fotográfusok, az objektíven keresztül sokféle világot látunk és láttatunk. De vajon tényleg azt adjuk vissza, amit valójában látunk? A válasz erre nagyon rövid és egyszerű: NEM! A fotós mindig a modell benső világán keresztül láttat, ezáltal válnak a képek különlegessé és örök emlékké” – írja a fotográfus, aki számára a fotózás már nem csak a szenvedélye és a hivatása, hanem életformája is egyben.
Norbert a hölgyek páratlan benső világát örökíti meg művészi alkotásaiban, melyek egyedülállóan átalakítva, a fotográfus innovatív gondolkodásának köszönhetően most a blokklánc technológián keresztül kelhettek életre. Az elmúlt húsz év legkedveltebb aktfotóiból készült NFT gyűjtemény a maga titokzatosságain és sajátosságain keresztül vetkőzteti le a modellek gátlásait és ragadja magával a fotókat fürkésző elméket.
A „The Men’s Dream” névre keresztelt gyűjtemény New York-ban kerül bemutatásra és aukcióra bocsátva, de az alkotások már az OpenSea NFT piacterén is megtalálhatóak (a képek darabonkénti kezdőára 0,3 ETH, azaz a cikk írásakor durván 400 dollár). A jótékonysági célból készült digitális alkotások egyediségét adja továbbá, hogy az NFT-k tulajdonosai az eredeti képet művészi vászonra nyomtatva is megkapják.
A fotóművész életpályája, avagy hogyan „érkezett meg” a szakmáján belül
Bánhalmi Norbert 1999-ben készítette első képeit, majd hét évvel később létrehozta saját fotóstúdióját, és rendezvényfotózással, reklámfotózással, portfólió és divatfotózással kezdett el foglalkozni. A művészi aktfotózás keretein belül arra törekszik, hogy mind a hölgyek, mind a férfiak számára segítsen egy egészséges önbizalmat felépíteni, amiért a témában egy könyve is megjelent. A fotóművész 2018-ban talált rá végül saját hangjára, akkor „érkezett meg a szakmáján belül”, amihez nagyrészt hozzájárult az a „megtiszteltetés” is, hogy az Olympus világmárka egyik nagykövetévé választották. Azóta több fotókiállítást is maga mögött tudhat, az viszont, hogy mivel is foglalkozik valójában, talán saját maga számára is örök rejtély marad:
„Van, aki reklámszakembernek tart, valaki pszichiáternek, de olyat is ismerek, aki szerint csak egy álmodozó félnótás vagyok. De nem ettől szép ez a világ, hogy nem egyformán látjuk és láttatjuk?” – írja.