A LINK bálnák beindultak: Két hét alatt 7,5 millió tokent vásároltak
A Chainlink továbbra is (ki)emelkedő teljesítményt mutatott szeptemberben, és +40%-os éves hozammal büszkélkedhet. Ennek örömére a bálnák aktivitása is megugrott, és több mint 50 millió dollár értékű LINK tokent halmoztak fel mindössze 14 nap leforgása alatt.
A Chainlink bálnák aktivitása fokozódik
A néőszerű kriptoelemző, Ali Martinez által összeállított adatok szerint a “bálnáknak” nevezett, nagy mennyiségű kriptoeszközzel rendelkező befektetők csoportja az elmúlt két hétben több mint 7,5 millió LINK tokent vásárolt. Ennek amerikai dollárban kifejezett értéke körülbelül 53 millió dollár.
#Chainlink whales have purchased over 7.5 million $LINK in the last two weeks, worth around $53 million! pic.twitter.com/jlu8stIB0r
— Ali (@ali_charts) September 28, 2023
Egy ilyen felhalmozási tendencia pozitív hangulatot ábrázolt a LINK bálnák körében. Úgy vélik, hogy a token a jelenleg alulértékelt, és arra számítanak, hogy árfolyama a jövőben magasabbra fog emelkedni.
A bálnák felhalmozása egybeesett a LINK elmúlt hetekben tapasztalt árfolyam-emelkedésével. A LINK emelkedése folyamatos volt, havi szinten több mint 32%-ot ért el, ami az eszközt 7,8 dollárra katapultálta. Ez a felfelé irányuló árfolyammozgás ezt követően a LINK éves hozamát körülbelül 40%-ra növelte. (Itt olvashatsz arról, hogyan számítható ki kripto-befektetéseink értéke.)
A LINK jelenleg próbálja megközelíteni a 2023-as csúcsát 8,5 dollár közelében. Ez a szint erős ellenállási területnek bizonyult, mivel az eszköz április óta többször is elutasítással szembesült. A folyamatos vételi aktivitás fennmaradása viszont a bikák javára fordíthatná ezt a hosszú távú trendet.
A Chainlink CCIP protokollja
A projekt fejlesztői aktivitása, különösen a Chainlink CCIP protokollja, potenciálisan egy másik hajtóerő lehet, amely hozzájárulhat az eszköz iránti újonnan felfedezett érdeklődéshez.
A CCIP egy láncközi kommunikációs protokollként szolgál, amely a SWIFT fizetési rendszeréhez hasonlóan megkönnyíti a különböző blokkláncok és a hagyományos Web2 alkalmazások közötti átjárhatóságot. A Chainlink Labs becslései szerint a protokoll több milliárd dollár értékű eszközt biztosított, és több mint 8 billió dollár értékű tranzakciót segített elő a láncban.
A vezető Oracle-szolgáltató egyébként nemrég jelentett be egy sikeres kísérletet, amely bebizonyította, hogy a láncok közötti átjárhatósági protokollja (CCIP) használható a láncok közötti elszámolás megkönnyítésére tokenizált eszközökkel. A jelentés szerint a szóban forgó kísérletben az ANZ Bankot mutatták be, amely történetesen a világ egyik legnagyobb bankja.
A tanulmány azt mutatta be, hogy a pénzintézetek hogyan tudnak hozzáférést biztosítani a tokenizált eszközökhöz a blokklánc-technológián keresztül. Leginkább arra világít rá, hogy a protokoll zökkenőmentes utat biztosít a bankok számára a határokon átnyúló elszámolások gyorsabb és hatékonyabb végrehajtására.
A Chainlink ökoszisztéma célja, hogy CCIP protokollját az interoperabilitás „új arany standardjaként” pozícionálja. A célhoz igazodva a protokollt hat hálózaton – Ethereum, Polygon, Avalanche, Polygon, Optimism, Arbitrum és Base – indították el.