A makroökonómus szerint a legnagyobb piaci összeomlás közeleg 1929 óta
Henrik Zeberg neves makroökonómus újra megismételte figyelmeztetését a közelgő recesszióval kapcsolatban, amelyet egy utolsó nagy emelkedés fog megelőzni a kulcsfontosságú piaci szektorokban. Az közgazdász szerint ez a visszaesés lehet a legsúlyosabb 1929 óta, ami Wall Street történetének legrosszabb medvepiaca volt.
Egy nemrégiben a Soar Financially YouTube csatornán készült interjúban Zeberg külön kiemelte az S&P 500 indexet, amely szerinte további nyereséget érhet el, mielőtt bekövetkezne a jelentős visszaesés. Az S&P 500 index év eleje óta 17,8%-ot emelkedett, és jelenleg 5.590-en áll. Zeberg még az év elején azt jósolta, hogy az index 6.100-ra fog emelkedni.
Azonban Zeberg most arra figyelmeztet, hogy bár a piac jelenleg emelkedést mutat, még nem érte el csúcsát. Úgy véli, hogy egy jelentős „felfúvódási csúcs” még előttünk áll, és ezt egy komoly recesszió követi majd. Az interjúban kifejtette, hogy az üzleti ciklus most fordulóponthoz érkezett, és a vezető mutatók már egy ideje recessziót jeleznek. A közgazdász biztos benne, hogy még az idén be fog következni a recesszió, valószínűleg szeptember vagy október környékén.
Zeberg ugyan elismerte, hogy a gazdaság és a munkaerőpiac ereje jelenleg némileg meghaladja a várakozásokat, de továbbra is fenntartja, hogy a visszaesés elkerülhetetlen, és bár eddig a hosszú távú piaci befektetés volt a helyes megközelítés, ez a közeljövőben meg fog változni.
További aggodalmak
Zeberg szavai különösen figyelemre méltóak Paul Dietrich kijelentései után, aki a B. Riley Wealth Management befektetési stratégája, és nemrégiben aggasztó képet festett a részvénypiacról. Dietrich szerint a potenciális visszaesés messze meghaladhatja az ezredforduló elején és 2008-ban tapasztaltakat, és potenciálisan az elmúlt évszázad legsúlyosabb recessziója lehet Wall Streeten.
Dietrich kiemelte a történelmileg magas értékeléseket, beleértve az S&P 500 ár-nyereség arányát és az inflációhoz igazított Shiller PE arányt, mint a túlértékelés bizonyítékát. Hozzátette, hogy az alacsony osztalékhozam arra utal, hogy a befektetők a rövid távú nyereséget előnyben részesítik a hosszú távú befektetéssel szemben. A stratéga az aktuális a mesterséges intelligencia körüli befektetői lelkesedést az 1990-es évek végének dot-com buborékához hasonlította, és aggodalmát fejezte ki egy hasonló összeomlás miatt.
A „Buffett indikátor” is baljós jövőképet fest
Dietrich felhívta a figyelmet az úgynevezett „Buffett indikátor” közelmúltbeli emelkedésére: egy Warren Buffett által kedvelt mutatóról van szó, amely az ország teljes részvénypiaci kapitalizációjának és GDP-jének arányát méri. Ez a mutató azt sugallja, hogy a részvények veszélyes terület felé közelítenek, mivel jelenleg 188%-on áll, vészjóslóan közel a 200%-os szinthez, ahol Buffett szerint a részvények vásárlása egyenértékű azzal, mintha „tűzzel játszanánk”.
Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!
- Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
- Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
- 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
- In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
- A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés