A legjobb 10 kriptovalutás elemző oldal
Általában mindenféle kriptos hír kapcsán különféle elemző cégek dokumentumaira vagy elemzéseire hivatkoznak az írók. Így a kriptovilágban járatosak már egy-két oldalt megismerhettek az elmúlt időszakban. Fontos, hogy ismerjünk olyan oldalakat, amelyeken megbízható információkat érhetünk el. Hiszen kizárólag egy oldal elemzésére hivatkozni nagyon kockázatos. A következőkben megnézünk 10 olyan kriptos elemző oldalt, amely nem véletlenül tartozik a legjobbak közé. És valószínűleg nincs olyan nap, amikor ne találkozhatnánk valamelyik kimutatásukkal.
A legjobb elemző oldalak
1) Glassnode: a Glassnode egy olyan blokklánc-elemző oldal, ahol számtalan különféle metrikát mutatnak be a legnagyobb kriptovalutákról, kezdve például az aktív címek számával és a nettó nem realizált profit vagy veszteség összegére vonatkozó kimutatásokkal. És ami a legjobb, hogy még van oktatási programjuk és heti elemzésük is.
2) CoinGecko: A CoinGecko egy mobil applikációból is könnyen elérhető elemző eszköz és oldal, amely mindent meg fog mutatni a legújabb kriptovalutákról is. Általában erre használják a legtöbben, hogy egy újabb mémcoin esetén megnézzék a piaci kapitalizációt, az árat vagy éppen a tőzsdei listázásokat.
3) Messari: talán kevésbé ismerik sokan, de a Messari egy igazi rejtett gyémánt. Méghozzá azért, mert a Messari segítségével rengeteg szűrést hajthatunk végre a piacon. Megnézhetjük a kínálati, kereskedési információkat, blokklánc-indikátorokat, de megnézhetjük azt is, hogy egyes befektetők milyen portfoliókban utaznak.
4) CoinMarketCap: volt már úgy, hogy azt éreztük, fogalmunk sincs mi történik a kedvenc kriptovaluták környékén? Akkor a CoinMarketCap oldalára van szükségünk, akkor pontosan látni fogjuk, hogy az első 100 kriptovaluta vonatkozásában milyen eseményekre számíthatunk. Frissítések, airdrop és minden más.
5) Coin Metrics: a Coin Metrics leginkább arról ismert, hogy folyamatosan naprakész információkat biztosít a blokkláncokról. 400-nál is több különféle metrikát és 100-nál is több kriptovalutát mutat be, de itt azért már az egyes indikátorok a tapasztaltabb kriptosokat célozzák meg, főleg elemzőket és tanácsadókat.
6) LunarCrush: ez az oldal azért hasznos bárki számára, mert a fő célja, hogy megmutassa, milyen a piaci hangulat egy adott kriptovalutáról. Ezenkívül nagyjából hasonló dolgokat biztosít még, mint más elemző oldalak. Tehát piaci kapitalizáció vagy közösségi megítélés vonatkozó információit. Itt megtudhatjuk azt is, hogy melyik kriptonál milyen bullish vagy bearish jellegű piaci mozgások vannak.
További hasznos oldalak
7) Santiment: A LunarCrush alapvetően csak három havi mozgásokra vonatkozóan mutat piaci hangulatot, viszont 1000-nél is több kriptovalutánál jóval hosszabb időszakot a Santimenten fogunk találni. Számtalan egyéb eszköze és indikátora is van, ami pedig még jó, hogy időnként elemzéseket is közzétesznek, amelyek nagyon hasznosak lehetnek a befektetők számára.
8) Coinglass: az egykor Bybt néven ismert Coinglass számtalan indikátort és eszközt biztosít az elemzésekhez, akár 5 perces időintervallumokra vonatkozóan is. Külön statisztikai szekciója van a Grayscale-nek és az ETF-nek is. Plusz azt is megnézhetjük, hogy egyes befektetők miben mennyire kitettek a piaci mozgásoknak.
9) Coin Dance: ha nagy rajongói vagyunk a Bitcoinnak, akkor itt a helyünk. Ugyanis a Coin Dance milliónyi különféle adatot biztosít mindenről, elfogadottságról, politikai megítélésről és akár még a bitcoin birtokosok nem vagy éppen kor szerinti megoszlásáról is.
10) CryptoQuant: ez egy oldal, amely különösen hasznos metrikákat biztosít, főleg a Bitcoin, Ethereum és altcoinok vonatkozásában. De stabilcoinokról is van piaci információ, blokklánc-adat és sok minden más. A CryptoQuant külön szekcióban foglalkozik a különféle tőzsdék helyzetével és a likviditásukkal is.