A Ledger nagy tervei: a cégnek nem elég, hogy a hardvertárcák piacán világelsők
A globális hidegtárcák piacának vezető vállalata, és a népszerűségben is világelső Ledger 2014-ben jött létre. A francia vállalat kimondottan a tokenek önálló tárolására szolgáló fizikai eszközeiről vált híressé. A cég azonban úgy döntött, eljött az ideje, hogy más üzletágak felé is elkezdjen terjeszkedni. Fő céljának az internetes biztonságban való tevékenykedést, fejlődést majd trónfoglalást tűzte ki.
A legnépszerűbb terméküket, a Ledger Nano S-t 2016-ban dobták a piacra. Elérhető ára (59 dollár) és a tény, hogy a felhasználója 1 100 féle kriptovalutát tárolhat rajta nagy sikerre vitte a céget. A hardveres pénztárcák legnagyobb előnye az, hogy a privát kulcsot teljesen offline tárolja, így az soha nem kerül a számítógépre, tehát minimálissá válik az esélye, hogy valaki feltörje a tárcánkat. Azóta egyébként az S modelt továbbfejlesztették, és idén bemutatták a Nano S Plust. A vadonatúj eszköz egyik különlegessége, hogy “tiszta aláírásokkal” garantálja az NFT tranzakciók biztonságosságát. Ez röviden annyit jelent, hogy NFT-k vásárlásának aláírásánál a felhasználó láthatja a tranzakció részleteit. Ian Rodgers, a Ledger vezetője szerint a felhasználóknak kerülniük kell minden olyan tranzakciót, ahol ezeket az információkat nem látják.
A hardvertárcákkal elért hihetetlen sikerek után a Ledger most új üzletágak felé fordulva szeretné kiterjeszteni tevékenységeit.
Az új céljuk az internetes biztonság vezetőjévé válni
A Ledger vezérigazgatója, Pascal Gauthier nemrég azt nyilatkozta, hogy a vállalat az internetes biztonság terén is világelső szeretne lenni.
Gauthier ezt a nyolcadik BpiFrance Inno Generation elnevezésű rendezvényen adott interjúban árulta el, amelyen Jean-Noël Barrot francia digitális miniszter is részt vett.
A Ledger vezérigazgatója kijelentette, hogy a hardvertárcák jövője a pénz és a digitális identitás kombinációja, mondván, hogy a jelenlegi fizikai tárcák nem praktikusak és nem biztonságosak.
Gauthier szerint ennek a szakadéknak az áthidalásához „dematerializálni” kell a tárcákat. Ez teszi majd lehetővé, hogy eljussanak oda, hogy olyan teljes körű megoldást nyújtsanak, amelyet a felhasználók minden nap használhatnak például személyazonosság-ellenőrzésre.
“Ahol pénz van, ott tolvajok is vannak”
A kiberbiztonság terén valóban sok a tennivaló, amit például a Binance Smart Chain közelmúltbeli hackelése is bizonyít. Egyes esetekben még államok is állnak a támadások mögött, mint például Észak-Korea, így a hackerekkel lépést tartani iszonyú nehéz feladat.
Gauthier szerint a kriptoökoszisztémán belül jelenleg túl kevés a biztonság, részben azért, mert – emlékeztetett – „ahol pénz van, ott tolvajok is vannak”. Azt is elismerte, hogy tökéletes biztonság nem létezik, de elárulta, hogy szerinte a jövőben sok üzlet fog fejlődni ezen a konkrét területen, különösen a tokenizált digitális identitással kapcsolatban.
A kriptovaluták tömeges elfogadása a Ledger vezérigazgatója szerint
A vezérigazgató véleménye szerint, jelenleg a legtöbb nagyvállalatnak még nincs sok konkrét oka a kriptovaluták használatára. De tudja, hogy csak idő kérdése, hogy mikor érkeznek meg azok.
„Az internet fejlődésével összehasonlítva a kriptovalutákkal úgy állunk, mint a kilencvenes évek közepén, mivel ezek még mindig a „kockák” tevékenységei. Az Apple iPhone megváltoztatta a mobilinternet felhasználói élményét, mert sikerült mindent leegyszerűsíteni. A kriptovaluták akkor fognak megfelelően működni, ha ugyanezt a mérföldkövet elérik”.
Globális terjeszkedés
A Ledger logisztikai központja jelenleg még a franciaországi Vierzonban található, de a jövőben egyre inkább globális vállalat lesz. Valójában már most is növelik a gyártási arányokat külföldön, például Vietnamban, Tajvanon vagy Lengyelországban.
A mai napig a Ledger összes hardvertárcáját Vierzonból küldik, olyannyira, hogy a Franciaországból az USA-ba a FedEx-szel szállított csomagok akár 20%-a Ledger-tárca.
A Ledger NFT-t és hardvertárcát ajándékoz a legjobb focistáknak
Az utóbbi időben azt vehetjük észre, hogy az NFT-ket gyakran kapcsolják össze a foci világával. Ennek egy oka lehet az, hogy a gyerekek körében mindig is nagyon megszokott volt különböző egyedi focis kártyák vásárlása, gyűjtése, cserélgetése, amit könnyen összeköthetünk a ma NFT néven ismert speciális digitális darabok funkciójával.
Az idei Ballon d’Or (Aranylabda) győztesei a trófea mellett megkapták a díj digitális változatát is. A digitális NFT trófea mellett a Ledger egy arany Ledger Nanót is ajándékoz nekik, hogy „biztosítsák” frissen szerzett digitális tokenjüket.
A Ledger csapata tisztázta, hogy a tényleges NFT-t a Ballon d’Or csapata készítette, ők csak az egyedi Ledgereket adták.