A kanadai kamionosok újabb fiat-pénz adományát fagyasztják be

A második adománygyűjtésnek is annyi. Újabb hagyományos adománygyűjtő platformon blokkolják a kanadai kamionosoknak szánt támogatást. A kriptovaluták jelentik a megoldást.

A kanadai Ontario tartomány kormánya a Legfelsőbb Bíróságtól azt a végzést kapta, hogy a GiveSendGo platformon, a kanadai tiltakozó kamionosoknak összegyűlt több millió dollárnyi adományt fagyassza be.

Ez már a második alkalom, hogy a kamionosok nem jutnak pénzhez azóta, hogy a GoFundMe a múlt héten 8 millió amerikai dollárnyi adományt blokkolt, majd az óriási felháborodását követően később visszafizette azt az adományozóknak.

A tiltakozás támogatására tett legutóbbi kísérletnek is lőttek, miután a GiveSendGo adománygyűjtő platform „Freedom Convoy 2022” és „Adopt-a-Trucker” oldalaira küldött támogatást befagyasztásra kerül. Csütörtökig a „Freedom Convoy 2022” 8,4 millió dollárt, az „Adopt-a-Trucker” pedig 686 000 dollárt kapott.

A The Post Millennial írója, Ian Miles Cheong azt írta a Twitteren:

„A bitcoin megoldja ezt… A kriptopénzeket kellene Kanadában betiltaniuk”.

Benjamin Dichter, az adománygyűjtés egyik szervezője egyetértett Cheonggal. Ma azt tweetelte: „Ez jót tesz a bitcoinnak”.

Mint arról néhány napja beszámoltunk, egy kripto-alapú tömegfinanszírozási platform, a Tallycoin segített végül a kanadai kamionosok támogatóinak abban, hogy adományaikat átirányítsák a tiltakozás frontvonalában lévő emberek támogatására.

A támogatók egy csoportja megalakította a HonkHonk Hodl szervezetet, kifejezetten azért, hogy segítsen a konvojnak bitcoinban gyűjteni pénzt. A cikk írásakor a csoport 21 BTC-t, nagyjából 902 000 dollár kalapolt össze.

Az OpenNode nevű bitcoin fizetés-feldolgozó tavaly azt írta, hogy a BTC fizetési megoldás életképes alternatíva a hagyományos fizetési módok által cenzúrázott emberek számára.

A bitcoin egyik előnye a cenzúramentesség. Mivel nincs központi hatóság, amely megszabná, hogy ki használhatja és ki nem használhatja a bitcoint, a hagyományos fizetési módszerekből kizárt magánszemélyek és szervezetek számára a legmegfelelőbb fizetőeszköznek bizonyult.”

Az OpenNode úgy fogalmazott, hogy a BTC-adományok elfogadása segít a bitcoin megismerésében az adományozók és a címzettek körében is, és ösztönzi a kriptopénz elfogadását.

Vita van azonban arról, hogy az ontariói kormány képes-e befagyasztani a pénzeket. A GiveSendGo ma azt tweetelte, hogy a kanadai kormánynak nincs befolyása arra, hogyan kezelik a pénzeket az amerikai székhelyű platformon. A vállalat biztosította a tiltakozókat, hogy a GiveSendGo-n minden kampányra szánt pénz közvetlenül a kampányok kedvezményezettjeihez juttatják el.

A Toronto Sun politikai rovatvezetője, Brian Lilly azonban rámutatott, hogy bár a GiveSendGo székhelye Bostonban van, a kanadai bírósági végzés megakadályozhatja, hogy kanadai hozzáférjen a pénzeszközökhöz. Azt mondta: „Ha az Egyesült Államokban kivennék és ide küldenék, az jogsértés lenne”.