A JPMorgan 1 milliárd dollárnyi tranzakciót bonyolít le naponta a JPM Coinban
A JPMorgan büszkén adja hírül, hogy napi szinten körülbelül 1 milliárd dollár értékű tranzakciót hajt végre a saját kriptovalutája, a JPM Coinban. Takis Georgakopoulos, a JPMorgan fizetési osztályának vezetője, hozzátette, hogy míg ezek az ügyletek leginkább amerikai dollárban valósulnak meg, a pénzintézet globálisan is terjeszkedni szeretne ennek vonatkozásában.
A pénzügyi óriás nyilvánosságra hozta, hogy a saját maga által kreált kriptó, a JPM Coin, felhasználásával naponta nem kevesebb, mint 1 milliárd dollár értékben bonyolít le különféle tranzakciókat. Georgakopoulos nyilatkozata alapján a bank a jövőben ki szeretné szélesíteni az eszköz felhasználhatóságának skáláját. Mindezzel az a nem titkolt céljuk, hogy mindinkább előmozdítsák a széles körű adaptációját.
„A JPM Coin-t javarészt amerikai dollárban megvalósuló üzletkötések kivitelezéséhez használják napi rendszerességgel. Ugyanakkor, az a szándékunk, hogy ezt tovább bővítsük”, magyarázta a Bloomberg-nek adott interjújában.
A szóban forgó kriptovaluta a Qorum blokkláncon futva teszi lehetővé dollárban – illetve újabban euróban – denominált ügyletek foganatosítását. A Qorum blokkláncot a JPMorgan hozta létre még 2016-ban és 2020-ban adta el a ConsenSys Ethereum infrastruktúra szoftvercégnek.
A JPM Coin először 2019-ben került beharangozásra s 1 évvel később debütált is, azóta egyike azon kevés blokklánc applikációknak, amelyek képesek voltak efféle pénzügyi adaptációra. Jóllehet, a JPMorgan hagyományos banki megoldásaihoz képest, amelyek 10 billiárd dollárt mozgatnak meg, ez az érték eltörpül, de a kriptoszektor számára kulcsfontosságú fenomén.
Nemrégiben egyébként olyan hírek is napvilágot láttak, miszerint a JPMorgan Chase & Co új blokklánc alapú betéti token fejlesztésén ügyködik. Vajon mit jelenthet ez a JPM Coin jövőjére nézve?
Georgakopoulos is célzott arra, hogy az Amerikai Egyesült Államok legnagyobb bankja nem zárkózik el a betéti tokenek piacra dobásának ötletétől. A JPMorgan álláspontja szerint ezen eszközök a stabilcoinok továbbgondolt változatai.
„Következő lépésként egy olyan metódust kell kialakítani, amely által kereskedelmi forgalomba hozhatóak, valamint ugyanazt a hatékonyságot tudják nyújtani az ügyfelek számára”, ecsetelte a pénzintézet munkatársa.