A Gazdag papa, szegény papa könyv szerzője egy 10 éves pénzügyi előretekintést osztott meg
Robert Kiyosaki népszerű pénzügyi szakértő és Bitcoin befektető, aki a személyes pénzkezelésről szóló „Rich Dad Poor Dad – Gazdag papa, szegény papa” című könyvével vált széles körben ismertté, az X platformon megosztott egy fontos előrejelzést 2034-re. Arról is írt, hogy a következő évtized letelte után hol tart majd mindenki pénzügyi szempontból. A Gazdag papa, szegény papa című könyvében megosztott gondolatokra hivatkozva Kiyosaki megnevezte azt a kulcsfontosságú tényezőt, amely meghatározza, hogy valaki gazdag vagy szegény lesz-e 2034-re.
A meggazdagodás fő tényezője a következő 10 évben
Kiyosaki azt írta, hogy az, hogy valaki gazdagabb vagy szegényebb lesz-e a következő évtizedben, nagyban függ azoktól, akik körülveszik. Különösen fontos az a tíz barátja, akikkel a legtöbb időt tölti.
A pénzügyi guru rámutatott, hogy az embernek többféle kategóriába sorolható barátai lehetnek, amelyek a pénzügyi helyzetükkel és a pénzügyek terén elfoglalt lelkiállapotukkal függnek össze.
Az első kategóriába tartoznak azok a munkavállalók, akik ragaszkodnak a munkahelyi biztonsághoz és az előléptetéshez, ez az „Es” kategória. A második helyen jön az „S” kategória – az önfoglalkoztató kisvállalkozók. Kiyosaki a nagyvállalati vállalkozókat, mint Elon Musk, „B-knek” nevezte. Végül jöttek az „I-k” – a nagybefektetők, mint Warren Buffett, akik bennfenteseken keresztül nagy projektekbe fektetnek.
Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ki akar lenni – tweetelte Kiyosaki -, E, S, B vagy I. Szerinte az egyik legfontosabb tényező ebben az, hogy az ember jól választja meg azokat az embereket, akikkel együtt tölti az idejét. Ezt tweetelte: „Kérlek, válasszatok körültekintően. A pénzügyi jövőd attól függ, hogy milyen barátokat választasz”.
„Engem nem érdekel a pénz” faktor
A hét elején közzétett tweetjében Kiyosaki kijelentette, hogy a világ egyik legnagyobb hazugsága az, amikor az emberek azt mondják, hogy „nem érdekel a pénz”. Rámutatott, hogy az anyagi biztonság valójában annyira fontos, hogy még a boldog házasságokat is sokkal hamarabb tönkre teheti a pénznélküliség, mint a hűtlenség. Ugyanakkor elismerte, hogy egyes házasságok azért érnek véget, mert „túl sok pénz” van bennük.
Összességében befektetőként és vállalkozóként Kiyosaki gyakran vizsgálja a pénz témáját és a társadalomban betöltött nagy szerepét különböző szemszögből. Gyakran beszél a Bitcoinról is, és arra számít, hogy a közeljövőben az árfolyam az egekbe szökik.