Ez a dollár alapú stabilcoin lett a csalók kedvence

Egy friss ENSZ jelentésben az USDT Tether a reflektorfénybe került a délkelet-ázsiai pénzmosás és csalás ügyekben játszott szerepe miatt. 

Az ENSZ jelentés a digitális eszközökkel kapcsolatos illegális tevékenységekre és visszaélésekre összpontosított, ebből derült ki az USDT kulcsfontosságú szerepe.

Az USDT a csalók kedvence most az ENSZ szerint

Az ENSZ Kábítószerellenes Bűnügyi Hivatala (UNODC) a szervezett bűnözésről és az illegális banki tevékenységről szóló jelentésében feltárta, hogy az USDT stabilcoint széles körben használják a tiltott tevékenységek finanszírozására az ázsiai régióban. Az UNODC szerint a Tether a pénzmosók kedvelt választásává vált az illegális online szerencsejáték platformokon is.

A Tethert

  • stabilitása,
  • felhasználóbarát kezelhetősége,
  • anonimitása és
  • alacsony tranzakciós díjai miatt részesítik előnyben a csalók.

Tether szerepe a csalásokban

Az ENSZ jelentés utal továbbá arra, hogy a Tether egy „disznóvágásnak” nevezett hírhedt átveréshez is kapcsolódik. Erre a tevékenységre akkor derült fény, amikor a Tether együttműködött az amerikai igazságügyi hivatallal 225 millió dollár USDT befagyasztásában – amely egy Délkelet-Ázsiában működő nemzetközi embercsempész csoporthoz kapcsolódott.

Bűnüldözési intézkedések

A jelentés kiemeli a bűnüldöző szervek azon erőfeszítéseit, hogy felszámolják a Tether pénzeszközökkel kapcsolatos illegális pénzmosási hálózatokat. Tavaly augusztusban egy nagyobb művelet során a szingapúri hatóságok sikeresen megzavarták a hálózatot. Ekkor körülbelül 735 millió dollárnyi készpénz és kriptovaluta vagyont sikerült visszaszerezni a pénzmosóktól.

A Tether csapata mentegetőzik

Az ENSZ jelentésre válaszul reagálva a Tether nyilatkozatot adott ki. A nyilatkozatban a stabilcoin csapata a csalódottságát fejezte ki a jelentés miatt, amely az USDT-t az illegális tevékenységek kapcsán játszott szerepe miatt emelte ki. A vállalat azzal védekezett, hogy hangsúlyozta szerepét a feltörekvő piacok fejlődő gazdaságainak segítésében. Azzal érveltek, hogy a nyilvános blokkláncok által biztosított átláthatóság nem teszi lehetővé a tiltott tevékenységeket, mivel minden tranzakciót aprólékosan nyomon lehet követni.

A csapat azt is írta,

„Az ENSZ elemzése figyelmen kívül hagyja a Tether tokenek nyomon követhetőségét és a Tether bűnüldöző szervekkel való együttműködésével kapcsolatos eredményeit. Ahelyett, hogy kizárólag a kockázatokra összpontosítana, az ENSZ-nek meg kellene vitatnia azt is, hogy a központosított stabilcoin érmék hogyan javíthatják a pénzügyi bűnözés ellen tett erőfeszítéseket. Még több lehetőség kínálkozik ugyanis arra, hogy megállítsuk a blokkláncokon elkövetett pénzügyi bűncselekményeket, és az ENSZ-nek együtt kell működnie az iparággal a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem modern stratégiáinak megértése érdekében. A Tether boldogan együttműködik az ilyen ügyekben a hatóságokkal.”