A Coinbase Solana-alapú tokeneket listázott az Ethereum rovására
Az Ethereum intelligens szerződéseken alapuló infrastruktúrája sokáig páratlan jelleggel bírt a blokklánc iparban a versenyelőnyének köszönhetően. A világ azonban fejlődik, így egyre több vetélytársa lett az Ethereumnak, amely során a dominanciája is folyamatosan csökkent. Számos első rétegű hálózat jelent meg, amelyek hasonló tulajdonságokkal bírnak, gyakran alacsonyabb ár és nagyobb sebesség mellett.
A Coinbase bővülő bázisa
A riválisok növekvő szerepét mi sem mutatja jobban, mint az, hogy a Coinbase listázta a Solana-alapú tokeneket. Ez komoly elhatározást jelent a korábbi, kizárólag Ethereum-alapú vagy más első rétegű tokenek körüli összpontosítástól. A kriptotőzsde jelentéséből kiderül, hogy mostantól elfogadja a Solanához tartozó két token, a FIDA-nak és az ORCA-nak a bejövő átutalásait. Mindkettő Solana Program Library (SPL) token, amelyek az Ethereum ERC-20 tokenjeinek felelnek meg. Ezenfelül a Bonfida és az Orca decentralizált tőzsdékhez tartoznak, amelyek a Solanára épülnek, lehetővé téve ezzel a Solana-alapú eszközök kereskedelmét.
Inbound transfers for Bonfida (FIDA) and Orca (ORCA) are now available on @Coinbase and @CoinbaseExch in the regions where trading is supported. Trading is not enabled at this time. Trading will begin on or after 9AM PT on Tuesday, February 1, if liquidity conditions are met. pic.twitter.com/0dtwx0CcgD
— Coinbase Assets ?️ (@CoinbaseAssets) January 31, 2022
A bejelentés egy újabb mérföldkőnek számít a Solana számára, amelyet sokszor az elsődleges Ethereum gyilkosként tartanak számon. Előzőleg ugyanis az OpenSea NFT piactér a Phantom nevű elsődleges tárcájával a Solanán létrehozott NFT-k integrációját tesztelte, pedig eddig a piactér az Ethereumra fókuszált.
Ennek ellenére a Solana infrastruktúrája még mindig gyerekcipőben jár az Etherverse-hez képest. Az ERC-20 legjobbjai között ott van a Shiba Inu és a Matic, mindkettő 10 milliárd dolláros piaci kapitalizációval. Összehasonlításképpen a legjobb SPL tokenek közé tartozik a RAY és az MNGO, melyek 312 millió, illetve 151 millió dolláros piaci kapitalizációval rendelkezik. Ezekhez képest a FIDA jelenleg szerény 133 millió dollárral van számontartva. Ezenfelül a Solana gyakori kiesési problémái, hasonlóan az Ethereuméhoz, szintén csökkentették a felhasználók hitét abban, hogy képes lesz-e orvosolni a problémát.
A Coinbase intézményi ága egy jelentésben azt állította, hogy bár az Ethereum növekvő gázdíja megkönnyítette a Solana és más altcoinok sikerét, azonban a hálózat továbbra is megtarthatja pozícióját, mint domináns okosszerződéses platform.