A francia hatóság óva int az egyik nagy kriptotőzsdétől

A francia értékpapír-felügyeleti hatóság, az Autorité des Marchés Financiers (AMF) ismételten figyelmeztetést adott ki a Bybit kriptotőzsde használatával kapcsolatban. Az AMF emlékeztette a francia befektetőket, hogy a Bybit egy nem regisztrált kriptos platform, amely illegálisan működik az országban. A szabályozó azt tanácsolta a Bybitet használó francia befektetőknek, hogy tegyenek meg minden szükséges óvintézkedést befektetéseik védelme érdekében. Azt is kiemelték figyelmeztetésükben, hogy a platform már 2022. május 20-a óta tiltólistán van, mivel nem felel meg a francia szabályozói követelményeknek.

A francia hatóságok ByBit elleni figyelmeztetése nem egyedi

Az AMF május 16-án kiadott közleményében leírta azt is, hogy az ország monetáris és pénzügyi törvénykönyve alapján fenntartja a jogot, hogy jogi lépéseket tegyen a Bybit weboldalának blokkolása érdekében. A szabályozó hatóság szerint minden olyan szervezetnek, amely digitális eszközökkel kapcsolatos szolgáltatásokat nyújt vagy kíván nyújtani Franciaországban, előzetesen kötelezően regisztráltatnia kell magát digitális eszközszolgáltatóként (DASP). Ez a nyilvántartásba vételi eljárás segíti a francia hatóságokat a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni küzdelemben. Plusz ez segíti azt is, hogy az ilyen szolgáltatók vezetői alkalmas személyek legyenek. A hatóság szerint a legfontosabb az, hogy a francia befektetők biztosítsák, hogy bármikor hozzáférhetnek pénzükhöz. Akkor is ha egyébként a „platform hirtelen beszünteti a szolgáltatások nyújtását a francia emberek számára”.

A közleményt végül azzal zárta az AMF, hogy aki meg akar győződni egy adott DASP státuszáról, az keresse fel a hatósági weboldalt, ahol látható az engedéllyel bíró platformok listája. Nem az első egyébként mostanában a francia felügyelet, amely figyelmeztet a ByBit használatára. Nemrégiben a Hongkongi Értékpapír- és Határidős Kereskedési Bizottság (SFC) adott ki figyelmeztetést az általa nem engedélyezett ByBit miatt. Ők is kilátásba helyezték, hogy jogi eljárást indítanak a platform ellen, ha továbbra is a szabályok megszegésével működik. A 2018-ban alapított ByBit egyébként az egyik legjelentősebb kriptotőzsdének számít, amely több helyen áll a szabályozói kérdések össztűzében. Viszont azt is ki lehet emelni, hogy Európában is több országban rendelkeznek már engedéllyel, így például Hollandiában és Cipruson is.