A BitMEX tőzsde alapítója szerint a BTC nem az ETF, hanem a katonai kiadások miatt szárnyal
Arthur Hayes, a BitMEX kriptotőzsde vezérigazgatója, úgy véli, hogy a BTC jelenlegi ralija az amerikai kormány hadászati kiadásainak tudható be, mintsem az ETF körüli felhajtásnak. Megállapításai szerint a befektetők arra törekednek, hogy minél előbb megszabaduljanak kötvényeiktől és aranyra, illetve kriptóra cseréljék azokat.
A közkedvelt kereskedési platform társalapítója egy nemrégiben megjelent tanulmány keretein belül adott hangot véleményének. Hayes kijelentette, hogy a kriptopiaci fellendülés az Amerikai Egyesült Államok erős kezű külpolitikájának számlájára írható és nincs összefüggésben a Bitcoin ETF iránti érdeklődéssel.
Az október 24-én publikált esszében, ami a The Periphery fantázianevet kapta, az üzletember kifejtette, hogy Joe Biden Izrael-párti és Hamász ellenes fellépése nagyban hozzájárul a bikapiaci tendenciák megvalósulásához.
„Ukrajna katonai segélyezése következtében Amerika katonai költségvetése óriási méreteket öltött. Mindez nagy mértékben megnöveli a kormány jövőbeli költségeit és mint tudjuk, a határ a csillagos ég, ha a háborúskodásra fordított erőforrásokról van szó”, magyarázta.
Megbukott az államkötvény, a Bitcoin kelendőbb mint valaha?
Hayes elbeszélése alapján az intézményi befektetők már megkezdték kötvényeik és kincstárjegyeik áruba bocsátását. Ezzel az a céljuk, hogy mentesüljenek a megemelkedett harcászati ráfordítások alól és más eszközosztályok révén tegyenek szert nyereségre.
„Ha az Egyesült Államok államkötvénye nem nyújt elegendő biztonságot a beruházóknak, akkor pénzüket inkább másféle alternatívákba fektetik majd be. Az arany, illetve legfőképp a Bitcoin az, aminek az árfolyama szárnyalni kezd majd a globális háborús infláció okán.”
A kriptotőzsde vezérigazgatójának meglátásai azután láttak napvilágot, hogy a BTC 7 nap leforgása alatt 19,5%-os növekedést produkált. Néhány szakértő ezt a történést a BlackRock vagyonkezelő vállalat azon kezdeményezésének tudja be, amely egy Bitcoin ETF (tőzsdén kereskedett alap) létrehozására irányul. A digitális eszközök kombinált kapitalizációja ez idő alatt 12,6%-kal gyarapodott.
Hayes hozzátette, hogy az arany vételára a gázai konfliktus kirobbanása óta kezdett szélsebes emelkedésbe. A nemesfém csereértéke 8,6%-ot ugrott október 4-e óta, unciánként (28, 35 gramm) 1 975 dolláros árra.
Az üzletember egyébként a közelmúltban harangozta be, hogy előrejelzése szerint a kriptók történetének legnagyobb bikapiaca várható.